Başkan Kalabak Tesislerine GİTMEDİ AMA.. - Eskişehir Haberler

Başkan Kalabak Tesislerine GİTMEDİ AMA..

Anasayfa / Güncel
Başkan Kalabak Tesislerine GİTMEDİ AMA..

Eskişehirde basında yer alan haberler ile ortaya çıkan damacana skandalı sonrası başlayan su dağıtım krizi yakın sürede bitecek gibi görünmüyor.

2006 yılı üretimi ve o dönem ki yasal mevzuat gereği 2009 yılında dolaşımdan kaldırılması gereken damacanaların 2020 yılında hala kullanılıyor olmasının ortaya çıkmasından sonra Halk sağlığı ekiplerince yapılan denetimlerde kullanıma uygun olmayan damacanalarıın kullanımı engellendi. Bundan sonra başlayan damacana kaynaklı su doldurma ve dağıtım sıkıntısı konusunda günlerce her hangi bir açıklama yapılmadı. Daha sonra EBB tarafından yapılan yazılı açıklamada tatilden dönen Yılmaz Büyükerşen ESKİ genel müdürünün istifasını istedi şekilnde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın üzerinden geçen süre içerisinde imkanı olan vatandaşlar kalabak suyu tesislerinde su alabilmek için kuyruklar oluşturdu. Süre içinde nihayet geçtiğmiiz cuma günü bir açıklama yapılarak "damacanaların bellirli periyotlarda değiştiridi, bu yüzden geçici bir sıkıntı yaşandığı" söylendi.

Tüm gelişmeler sonrasında sıkıntının ne zaman çözüleceğinin yanıtı verilmediği gibi yıllardır devam eden halk sağlığının hiçe sayıldığı durumla ilgili kamuoyundan özür bile dilenmedi.

Bu gelişmeler sonrasında bir vatandaş aracının üstünü Sağlıma Dokunma temasıyla kapladı. Sosyal medya üzerinde de yankı bulan bu eylem sonrasında günlerdir kalabak suyunda yaşanan sıkıntı, yıllardır devam eden halk sağlığının hiçe sayılması durumuna karşı bir açıklama yapmayan ve Kalabak Dolum tesislerini yerinde denetleme gereği hissetmeyen Başkan Yılmaz Büyükerşen 24 saat geçmeden bu aracın kaldırılması için harekete geçti.  Ancak aracı kaldıramadılar. Bu durum da dün tüm gün sosyal medya da Eskişehirlilerin en çok konuştuğu konular arasında yer aldı.

ajans26.com ise konuyu Büyükerşen Kalabak su krizi aracını inceledi şeklinde duyurdu.

 

Eskişehir'de ESKİ'nin tarihi geçmiş damacanaları yıllardır kullanması nedeniyle yaşanan Kalabak su krizi devam ediyor... Eskişehir, şimdi de ESKİ'nin damacanaları ile dalga geçen ve tepki gösteren sözlerin yazıldığı şekilde giydirilen o araçları konuşuyor... 

Büyükerşen, belediyenin zabıta ekipleri ile birlikte giderek o araçları yakından inceledi... 

Dede Korkut Parkı'ndaki aracın kaldırılmasını istedi ama... 

Uzun uzun söz konusu aracın Dede Korkut Parkı'nın otoparkından nasıl kaldırılacağını değerlendiren Başkan Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, aracı kaldıramayacaklarını anlayınca üzüntü yaşadılar.

3.998 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 734
 
yukarı