Şehidimizin Adı Ölümsüzleşti - Eskişehir Haberler

Şehidimizin Adı Ölümsüzleşti

Anasayfa / Güncel
Şehidimizin Adı Ölümsüzleşti

Şehidimizin adı Günyüzü İlçe Devlet Hastanemize verildi.

Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye'nin El-Bab kentinde şehit düşen Eskişehir'li Melih Özcan’ın ismi büyüdüğü Günyüzü İlçe Devlet Hastanemize verilmesi ailesini gururlandırdı, hem de duygulandırdı.

26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan, 24 Kasım 2016 tarihinde Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye'nin El-Bab kentinde şehit olmuştu. Vatan için yavrusunu şehit veren anne Melek Özcan, çocuğun ismini yaşatması için şehidin doğup büyüdüğü Günyüzü ilçesinin Devlet Hastanesine verilmesini istedi. Bir sağlık çalışanı olan şehit annesinin isteğinin yerine getirilmesi için İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Sağlık Bakanlığımız tarafından ortak çalışma başlatılmıştı. Çalışmaların sonucunda 27 Ağustos tarihi itibarı ile Günyüzü İlçe Devlet Hastanemizin tabelası Günyüzü Şehit Melih Özcan İlçe Devlet Hastanesi olarak değiştirildi.

Evli ve 2 çocuk babası Şehit MelihÖzcan adının, Günyüzü İlçe Devlet Hastanesine verilmesi konusunu gündeme getiren şehit annesi Melek Özcan, “Ben sağlık kurumunda çalışıyorum. Dedim ki oğlumun adı bir hastanede olsun en azından onu şehitliği yüzü suyu hürmetine bütün hastalara şifa olsun istedim. Çok da mutluyum. Ben bunu ilk defa İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Uğur Bilge’ye ilettim. Hocam dedim ‘evladımın isminin hastanede yaşamasını istiyorum’ dedim, O da ‘tamam emrin olur şehit annemiz’ dedi. ‘Sen başvuruda bulun, dilekçeni yaz, gerisi bize ait’ dedi. Allah razı olsun onayladılar. Bakanlığımıza gitti ve Uğur hocamız onay kâğıdını kendi eliyle odama getirdi ve bu mutlu haberi bize verdi. En azından yavrumun adı hastane gibi bir yerde yaşayacak” dedi.

İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Uğur Bilge Kurum Çalışanı Şehidimizin  annesinin talebini valiliğimiz, Sağlık Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızla anında paylaştık, “Şehit Melih Özcan'ın isminin Günyüzü hastanemize verilmesine vesile  olmak bizleri de duygulandırdı. 27 Ağustos 2020 tarihinde hastanemizin ismi resmen değişti. Bu hastane ile şehidimizin adı her zaman yaşayacaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” Bu vatan için canlarını feda eden bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum" dedi.

 

2.839 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 2895
 
yukarı