Vatandaşın KOKU Tepkisi - Eskişehir Haberler

Vatandaşın KOKU Tepkisi

Anasayfa / Güncel
Vatandaşın KOKU Tepkisi

Eskişehirlilerin başındaki kronik sıkıntılar bitmek tükenmek bilmiyor. Trafik, ulaşım, üst yapı, alt yapı derken bir diğer sorun da KOKU sorunu.  Özellikle bazı dönemlerde tahammül sınırlarını zorlayan kokular vatandaşlardan tepki görse de kalıcı bir çözüm bulunamıyor bu konulara..

Kentin bazı noktalarında giderlerden yayılan koku zaman zaman özellikle şehir merkezinde vatandaşların ve esnafın tepkisini çekiyor. Ancak sürekli olmadığı için çok can sıkıcı boyutlara ulaşmıyor. Diğer bir koku noktası da Alpu Yolunda bulunan arıtma tesisleri. Bu alandaki koku da zaman zaman rüzgarın da etkisiyle çevre mahallere ve hatta çevre yoluna kadar ulaşıyor.

Ancak yılın bir çok zamana ve sürekli sorun olan koku kaynağı ise Şeker Fabrikası. bu alandaki koku zaman zaman rüzgarla birlikte mevcutta ulaştığından daha geniş alanlarda etkili oluyor. Son günlerde ise havalarında sıcak olması ile vatandaşların tahammül sınırlarını zorlayan koku vatandaşın tepkisini çekiyor.

Konuyu satırlarna taşıyan İstikbal Gazetesi vatandaşların tepkisini ve yaşadıkları sıkıntıyı yazdı.

Şeker Fabrikası bahçesinde yüzlerce torba küspenin, vatandaşın yaşam alanlarının adeta dibine atılması tepki topluyor. Vatandaşlar, pis koku ve artan haşereler yüzünden aylardır evlerine bile giremiyor.

Artık şehrin ortasında kalan Şeker Fabrikası, bu nedenle zaman zaman çevresindeki yaşam alanları için sorun olmaya başlıyor. Özellikle pancar işleme dönemlerinde kente yaydığı kötü kokular nedeniyle çokça eleştiri alan Şeker Fabrikası, bu kez gelişi güzel atılan yüzlerce torba küspe ile eleştiriliyor.

Fabrikanın Şeker Mahallesi kısmındaki hatboyuna bakan bahçeye atılan yüzlerce torba küspe nedeniyle vatandaşlar tam anlamıyla evine giremez hale geldi.

Konuyla ilgili gazetemize çok sayıda şikayette bulunan bölge sakinleri; “Gitmediğimiz, görüşmediğimiz kimse kalmadı ama bir türlü sonuç alamadık” dediler.

Küspelerin yaydığı koku nedeniyle evlerinden uzak kalan vatandaşlar bile olduğunu söyleyen mahalle sakinleri; “Evlerimiz bahçeli olmasına rağmen, bir kez bile bahçemizde oturamadık. Koskoca yaz boyunca bir kez olsun penceremizi açamadık. Bunun yanı sıra fare ve haşereler o kadar çoğaldı ki, sağlık açısından bile risk altındayız” dediler.

Şeker Fabrikası’nın küspe atıklarını, vatandaşın yaşam alanlarının dibine atmasına anlam veremediklerini de söyleyen bölge sakinleri; “Artık bu sorundan kurtulmak, biz de şehirdeki diğer insanlar gibi evimizde sağlıklı bir biçimde yaşamak istiyoruz. Şeker Fabrikası yönetimi sesimizi duysun. Bu sorundan artık bıktık usandık. Derdimize çare olsunlar, bu küspe poşetlerini kaldırsınlar” dediler.

 

istikbalgazetesi.com

2.960 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1681
 
yukarı