İl Pandemi Kurul Toplantısı Vali Ayyıldız Başkanlığında Yapıldı - Eskişehir Haberler

İl Pandemi Kurul Toplantısı Vali Ayyıldız Başkanlığında Yapıldı

Anasayfa / Güncel
İl Pandemi Kurul Toplantısı Vali Ayyıldız Başkanlığında Yapıldı

İl Pandemi Kurul Toplantısı Vali Erol Ayyıldız’ın başkanlığında Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıya; Garnizon Komutan Vekili Hv.Tuğg. Gürhan Ergürhan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Jandarma Komutanı J. Alb Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

“Tüm dünyayı etkileyen bu pandemi sürecini hep birlikte iş birliği, güç birliği, gönül birliği ve el birliği içerisinde başarılı bir şekilde yürütmek zorundayız.” diyen Vali Ayyıldız, toplantının açılış konuşmasını yaparak, “Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde il geneli vaka sayılarının yayılmasını önlemek, koronavirüsle mücadele kapsamında ilimizde yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla yapacağımız “İl Pandemi Kurulu” toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Toplantımızın vatandaşlarımızın sağlığına katkı sunmasını diliyorum.” dedi.
Sürecin başından bu yana Eskişehir’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının Kovid-19 ile mücadelede örnek davranış sergilediğini hatırlatan Vali Ayyıldız, bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarının ise insanüstü gayret sergilediğini belirtti. Vali Ayyıldız, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Toplantı vesilesiyle Kovid-19 ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışmalarını sürdüren tüm çalışma arkadaşlarıma, sağlık ordumuza çok teşekkür ediyorum.

Tüm dünyayı etkileyen bu pandemi sürecini hep birlikte iş birliği, güç birliği, gönül birliği ve el birliği içerisinde başarılı bir şekilde yürütmek mecburiyetindeyiz. Bunu mümkün kılmak için mücadeleyi her zamankinden daha çok ciddiye almak ve herkesin bu mücadelenin içerisinde yer almasını sağlamak zorundayız. Kovid-19’la mücadelenin olmazsa olmazı olan “maske kullanımı, fiziki mesafe ve hijyen” noktasında toplumun tüm kesimlerindeki farkındalığı artırmalıyız. Rahatlık ve rehavetin ciddi olumsuzluklara yol açabileceği gerçeğinden hareketle hem bireysel hem de toplumsal sorumluluklar noktasında virüsle olan mücadeleyi toplumun tüm kesimlerine yaymalıyız.

Bildiğiniz gibi Koronavirüs salgını ile mücadelede geçtiğimiz Haziran ayı ile birlikte kontrollü sosyal hayat dönemine geçmiş bulunuyoruz. Ancak, son günlerde düğün, nişan, taziye, akraba, eş ve dost ziyaretlerinde maske kullanımı ve fiziki mesafe kurallarına istenilen düzeyde uyulmaması gibi nedenlerle ilimizdeki vaka sayısında arzu etmediğimiz artışlar gözlenmektedir. Bu vaka sayılarında yaşanan dalgalanmalar tehlikenin geçmediğini, tedbirlerin bütün ciddiyetiyle uygulanması gerektiğini bizlere göstermektedir.

Sürecin başından bu yana Eskişehir’deki bütün kamu kurum ve kuruluşları işin ucundan tutarak örnek davranış sergiledi. Hastanelerimiz koordineli bir şekilde süreci yönetmeye çalışıyor. Ancak yapacağımız çalışmalarla yeni bir farkındalık yaratarak, filyasyon ekiplerimizin sayısını ve işlevini artırarak hem kamu kurum ve kuruluşlarımızın emeklerini hem de sağlık çalışanlarımızın insanüstü gayretlerini korumalıyız.

Bu düşüncelerle sözlerime son verirken ülkemizin ve dünyamızın Kovid-19’la mücadeleyi en kısa zamanda başarıya ulaştırmasını ve insanlığın Kovid-19 öncesi döneme yeniden merhaba demesini diliyorum.”

Konuşmasının ardından Kurul üyelerine söz veren Vali Ayyıldız, konu hakkındaki görüş ve önerileri aldı. 
 

2.989 okunma

Yorum Yap

24 Eylül 2020 Perşembe

İL MÜFTÜLÜĞÜNDE VEDA PROGRAMI

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 447
 
yukarı