Vaka Sayısı Artıyor Ancak KİMSE CİDDİYE ALMIYOR - Eskişehir Haberler

Vaka Sayısı Artıyor Ancak KİMSE CİDDİYE ALMIYOR

Anasayfa / Güncel
Vaka Sayısı Artıyor Ancak KİMSE CİDDİYE ALMIYOR

Gündoğdu Mahalle Muhtar Sevgi Doğan da vaka artışına isyan ederek “Virüsü takan yok, yayan çok. Kapı kapı dolaşmamıza rağmen izole altındayken makarna kesmeye gidenler bile var. Karantinadaki bazı mahalle sakinlerinin bakkala ya da pazara alışverişe gittiğini bile tespit ettik. Mahallemde virüse yakalananların sayısı ürkütücü boyutlara ulaştı. Sayı giderekte artıyor.” diye konuştu.

Gündoğdu Mahallesi karantina altına alındı. Tüm dünyayı kasıp kavuran ve binlerce kişinin ölümüne neden olan korona virüsü işle mücadele devam ederken Eskişehir.’de çok sayıda kişiye yapılan test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Hastanelerin yoğun bakım servisleri başta olmak üzere tüm birimleri virüse yakalanıp tedavi olanlarla doldu. Sürekli tekrarlanan uyarılara rağmen toplu halde düğünlere, cenaze merasimlerine hatta toplu halde yapılan makarna kesme gibi etkinliklerine katılanların yakalandığı virüs, Eskişehir’de de çok sayıda kişiyi pençesi altına aldı.

Vaka sayısının giderek arttığı kentimizde yapılan tüm uyarılara aldırış etmeyenlerin giderek artığı Gündoğdu Mahallesinde yaklaşık 60 kişinin ikametlerinde karantina altına alındıkları iddia edildi.

MUHTAR BİLE İSYAN ETTİ

Korona virüsüne yakalananların sayında görülen artışı doğrulayan Gündoğdu Mahalle Muhtarı Sevgi Doğan, sorumlu olduğu mahallede çok sayıda ikametinde karantina altına alındığını söyledi. Virüs salgınına karşı bölgede yoğun bir mücadele sergilediklerini belirten Muhtar Doğan “Salgının görülmeye başladığı Mart ayından itibaren mahallemizde azalarımla birlikte kapı kapı dolaşıyoruz. Büyük, küçük herkese sosyal mesafe kuralını hatırlatıp, maske kullanmalarını istiyoruz. Yaptığımız tüm uyarılara rağmen bölge halkı düğünlerde, cenaze törenlerinde sosyal mesafe kuralını hiçe sayıyor. Testi pozitif çıkanlar bile sokakta hiç bir şey olmamış gibi dolaşıyor, toplu makarna keme kışlık yiyecek hazırlama gibi etkinliklere katılıyor. İzole altındaki bazı mahalle sakinlerinin bakkala, ya da pazara alış verişe gittiğini bile tespit ettik. Mahallemde virüse yakalananların sayısı ürkütücü boyutlara ulaştı. Sayı giderekte artıyor. Bir an önce önleyici ve caydırıcı tedbirler alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

istikbalgazetesi.com

2.893 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1695
 
yukarı