Bir Yanda Kutlama, Bir Yanda Su Kuyruğu - Eskişehir Haberler

Bir Yanda Kutlama, Bir Yanda Su Kuyruğu

Anasayfa / Güncel
Bir Yanda Kutlama, Bir Yanda Su Kuyruğu

Eskişehirdeki yaşanan Kalabak Suyu krizi devam ediyor.  Geçtiğimiz haftalarda eski tarihi geçmiş damacanaların kullanıldğının ortaya çıkmasından sonra başlayan damacana krizi ESKİ Genel Müdürünün istifasıyla sonuçlandı. Ancak bu istifa dan sonra sıkıntı hala devam ediyor.  Vatandaşların bekleyişleri 1990'lı yıllarda bir dönem yaşanan sıkıntı gibi gece yarılarına kadar sürüyor.

Maalesef konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Ancak şuan yeterince damacana olmadığı ve bu eksiğin tamamlanması için sürenin Eylül ayının ortalarını geçeceği konuşuluyor. 30 Ağustos kortejinin yapıldığı sıralarda şehrin başka noktalarında vatandaşlar ya SAKANIN gelmesini bekliyor ya da SAKA başında su alabilmek için kuyrukta beliyordu.

Ayrıca vatandaşların tepki gösterdiği bir diğer durum ise ellerinde yasal süre geçmesine rağmen daha önceden sistemden kaldırılmamış damacanalar olan vatandaşlar yeni su alamıyorlar. Elinde eski tarihli damacana olan vatandaşların sularını değiştirmeyen sakalar ileri bir tarihte bu değişimin yapılacağını şuan eski tarihli damacana almadıklarını ifade ediyorlar. Sosyal medya üzerinde vatandaşların tepki gösterdiği bu durumda yine vatandaşları mağdur ediyor.

Bazı vatandaşlar Kalabaktan umudunu kesip daha şimdiden başka markaları kullanmaya başladıklarını da ifade ediyorlar.

10 yılı aşkın bir süredir tarihi geçmiş damacanaları vatandaşlara gönderen ve bu konuda çıkıp bir açıklama ve özür mesajı yayınlamadıkları gibi sorunun ne zaman çözüleceğini açıklamalarını bekliyorlar. Mevsim normallerinin üzerinde devam eden sıcaklar nedeniyle su tüketiminin arttığı bugünler de ise Kalabak Suyu'ndan mahrum bırakılan vatandaşlar belirsizlik nedeniyle farklı marka suları kullanmaya yöneliyorlar.  

2.924 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 2000
 
yukarı