Tepebaşı’nda Yoğun Üst Yapı Mesaisi.. Odunpazaı Yama Bile Yapmıyor - Eskişehir Haberler

Tepebaşı’nda Yoğun Üst Yapı Mesaisi.. Odunpazaı Yama Bile Yapmıyor

Anasayfa / Güncel
Tepebaşı’nda Yoğun Üst Yapı Mesaisi.. Odunpazaı Yama Bile Yapmıyor

Son 2 yazdır kent merkezinde cadde ve sokaklardaki üst yapı sorunları ile ilgili ciddi çalışmalar yapıldı. Ancak sorunlar uzun süredir görmezden gelindiği için çalışmalar öyle kısa sürede tamamlanabilecek gibi görünmüyor. Pandemi sürecinde Büyükşehir Belediyesi ve sonrasında Tepebaşı Belediyesi yoğun bir üst yapı çalışması yaparken bu kez Odunpazarı Belediyesi çalışmalarını adeta durdurdu.  Üst yapı konusunda bir çok mahallede tamirat çalışmaları için vatandaşlar belediyeyi beklerken Odunpazarı Belediyesi taleplere yanıt dahi vermiyor.  Yaz mevsiminin sonuna geldiğimiz bu sıralarda yapılmayan çalışmalar için yakın zaman da asfalt sezonu bitti diye yanıt vermeye başlamadan en azından bu yama çalışmalarının bir bölümünün tamamlamasını isteyen vatandaşların taleplerine önümüzdeki günlerde Odunpazarı Belediyesi olumlu yanıt verecek mi?

Tepebaşı Belediyesi yoğun biçimde gerçekleştirdiği üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Ekipler eş zamanlı olarak birçok mahallede yol ve kaldırım çalışması yapıyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, hızlı başladığı yaz sezonunu yoğun tempo ile çalışarak geçiriyor. Ekipler, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde eş zamanlı olarak yol ve kaldırım çalışması yapıyor.

Asfalt çalışmaları Ertuğrulgazi Mahallesi Yaş, Fidan ve Çitekçi Sokak, Sazova Mahallesi Karagözler ve Sazova Caddesi, Şarhöyük Mahallesi Karadere ve Sevinç Sokak, Kumlubel Mahallesi Şeref ve Biçer Sokak, Şirintepe Mahallesi Turgut, Ülkümen, Metal, Kirazbakan ve Ateşçiçeği Sokak’ta sürüyor.

Kaldırım, kilit taş ve bordür çalışmaları ise Batıkent Mahallesi Çatalca, Cömert ve Çimenler Sokak, Şarhöyük Mahallesi Bakım Sokak, Gazipaşa Mahallesi Gül Sokak, Çamlıca Mahallesi Serdar ve Ayvalı Sokak ve Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak’ta devam ediyor.

Ayrıca üstyapı çalışmaları çerçevesinde yol iyileştirme, stabilize, freze ve mekanik serim çalışmaları da Uluönder Mahallesi Londra Sokak ile Kızılinler, Çalkara, Muttalip mahallelerinde gerçekleştiriliyor. Ekiplerin Aşağı Söğütönü Mahallesi’ndeki yeni yol açma çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, üstyapı çalışmalarının belirlenen program çerçevesinde devam edeceğini belirtti.

3.260 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 749
 
yukarı