EBB Vatandaşı Uyarıyor, VATANDAŞ EBB’yi UYARIYOR - Eskişehir Haberler

EBB Vatandaşı Uyarıyor, VATANDAŞ EBB’yi UYARIYOR

Anasayfa / Güncel
EBB Vatandaşı Uyarıyor, VATANDAŞ EBB’yi UYARIYOR

Pandemi sürecinde Eskişehirde belediyelerin belki de en çok eleştirildiği konu toplu ulaşım sistemi konusu oldu. Pandemi öncesindeki süreçte bile balık istifi yolculuk etmek zorunda kalan vatandaşlar pandemi sürecinde azaltılan sefer sayıları nedeniyle Sosyal Mesafenin önemli olduğu bugünler de bile aynı balık istifi yolculuğu yapmak zorunda kalıyorlar. Defalarca vatandaşlar tepkilerini dile getirmiş olmasına karşın bu konuda şuana kadar bir önlem alınmış görünmüyor. Dün yine bir Eskişehirli tramvaylarla ilgili olarak söylenenleri test etmek için tramvaya bindiklerinde ve boş tramvayı bekledikleri halde yaşadıkları yoğunluğu sosyal medya üzerinde paylaştı.

Eskişehirde tramvaylar ile ilgili söylenenlerin abartılmış olması umudu ile bugün bizzat gazeteci dostum Erhan Tuncel ile gözlemde bulunduk.

Durum vahim hatta içler acısı. Böyle bir dönemde Eskişehir Halķına bu çileyi çektirmeye, vatandaşı ateşin içine atmaya kimsenin hakkı yok!

Dipnot: Boş olan tramvayı bekledik ve bindik. Boş olanı bu. Gerisini siz düşünün...

Büyükşehir Belediyesi ise dün gönderdiği basın bültenin de vatandaşları uyarmaya devam ediyor.  Vatandaş belediyeyi, belediye vatandaşı uyarıyor. Sonuç Sosyal Mesafesiz yolculukla salgının devam etmesi için adeta zemin hazırlanıyor..

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞLARI UYARMAYA DEVAM EDİYOR

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulamaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen denetimlere de katılarak maske ve mesafe konusunda vatandaşları uyardı. Yoğunluğun yaşandığı caddeler başta olmak üzere pazar alanları ve birçok noktada maskesi olmayan vatandaşları maskelerini takmaları konusunda uyaran zabıta ekiplerinin denetimine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de katıldı.

Pandemi döneminin başından itibaren salgının yayılmasını önlemek amacıyla yoğun bir mücadele veren Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine rağmen vatandaşları salgın konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri aracılığı ile yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşları bilgilendiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları fiziksel mesafe ve hijyen konusunda da uyarıyor. Son olarak İsmet İnönü Caddesi, Otogar ve Kentpark’ta gerçekleştirilen denetimlere katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalara devam edeceklerini ifade etti. Ünlüce “Şehrimizde 15 Mayıs’ta Eskişehir Valiliği’nce alınmış karar gereği maske takmak zorunluluğu devam etmektedir. Hemşehrilerimizin büyük çoğunluğu duyarlı davranarak bu kurala uysa da özellikle kent merkezinde yoğunluk olan bölgelerde bu kurala uymayan vatandaşlarımızın olduğunu üzülerek görüyoruz. Bu sebeple özellikle pik saatlerde zabıta ekiplerimiz tarafından yoğunluk olan caddelerde ve pazar yerlerinde vatandaşlarımızı hem maske hem de fiziksel mesafe konusunda uyarıyoruz. Vaka sayılarındaki yükselme tedbiri elden bırakmamız gerektiğini bizlere gösteriyor. Virüsten korunmanın ve sevdiklerimizi korumanın 3 temel yolu var: iş yerinde, sokakta, toplu taşımada maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak! Bu kurallara uyarsak şehir olarak salgın riskini en aza indirebiliriz. Biz duyarlı hemşehrilerimizden bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dedi.

Ünlüce ve zabıta ekipleri denetim yapılan bölgelerde maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtırken, duyarlı vatandaşlar da denetimlerin arttırılarak devam etmesini istediklerini ifade ettiler.

3.082 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 319
 
yukarı