Tepebaşı Hızlandı, Odunpazarı Durdu: 16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI - Eskişehir Haberler

Tepebaşı Hızlandı, Odunpazarı Durdu: 16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Anasayfa / Güncel
Tepebaşı Hızlandı, Odunpazarı Durdu: 16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Eskişehir cadde ve sokaklardaki üst yapı sorunu konusunda tepkiler nihayet karşılığını buldu ve geçtiğimiz yaz ve bu yaz belediyeler bu konuda çalışmalarını hızlandırdılar.  Büyükşehir belediyesi yarım olan çalışmalarının bir bölümünü tamamlarken uzun süredir şikayet konusu olan tramvay kavşaklarındaki raylar üzerindeki bozuk zeminlerin büyük bir bölümünü düzeletti. Ancak hala bazı kavşaklardaki bozuk zeminler duruyor. Bunun yanında yoğun şekilde tepki çeken Tepebaşı belediyesi ise çalışmaları bu yaz hızlandırdı. Kent merkezindeki kalan alanlar öncelikli olarak yama ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Ancak bu yaz Odunpazarı Belediyesi geçtiğimiz yıl ki çalışmalarını yapmıyor görünüyor. Emek, 72 evler gibi bölgelerde neredeyse tamir beklemeyen sokak yok gibi. Yaz bitmeden bu alanlarda Odunpazarı Belediyesinin de en azından tamirat çalışması yapmasını isteyen vatandaşlar, bu bozuk alanların yazın tozundan, kışınsa çamurundan şikayetçi.

16 MAHALLEDE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor. Ekipler, 16 ayrı mahallenin yol ve kaldırımlarında, eş zamanlı olarak çalışma gerçekleştiriyor.

Tepebaşı Belediyesi, yaz sezonu süresince yoğun bir üstyapı çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde yol ve kaldırım iyileştirme çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Asfaltlama çalışmaları; Yeşiltepe Mahallesi Kökdere Sokak, Uluönder Mahallesi Duruyüz ve Menekşeler Sokak, Ömerağa Mahallesi Faik ve Dinlek Sokak, Şirintepe Mahallesi Yurdakul, Ülkümen, Kutup, Ortanca, Seki, Burculu ve Gülbahar Sokak, Ertuğrulgazi Mahallesi Damar Sokak ile Batıkent Mahallesi Harbiye ve Coştu Sokak’ta devam ediyor.

Kaldırım, bordür ve kilittaş çalışmaları ise Uluönder Mahallesi Sonbahar Sokak, Yeşiltepe Mahallesi Ayaz Sokak, Hoşnudiye Mahallesi Başak Sokak, Fatih Mahallesi Bulur Sokak, Mollaoğlu Mahallesi, Sütlüce Mahallesi Gencer ve Gedikli Sokak, Çamlıca Mahallesi İnan Sokak, Şirintepe Mahallesi Poyrazoğlu Sokak, Batıkent Mahallesi Kısmet Sokak’ta sürüyor.

Yol iyileştirme, stabilize, freze ve mekanik serim çalışmaları da Uluönder, Batıkent, Muttalip, Behçetiye, Boyacıoğlu, Aşağı Söğütönü, Ertuğrulgazi ve Çalkara mahallelerinde gerçekleştiriliyor. Öte yandan Aşağı Söğütönü Mahallesi’nde yeni yol açma çalışması sürerken Ömerağa Mahallesi’ndeki Veli Bey (İki Şerefeli) Camii’nde de engelli rampası yapımında sona gelindi.

Kent sakinleri gerçekleştirilen üstyapı çalışmalarından dolayı memnuniyetini belirtirken, Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de yol ve kaldırım iyileştirme çalışmalarının kesintisiz biçimde süreceğini bildirdi.

2.561 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 233
 
yukarı