“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek” - Eskişehir Haberler

“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek”

Anasayfa / Güncel
“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan aile büyüklerinin mezarını ziyaretinden sonra basın mensuplarının soruları üzerine, “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Malum diyoruz ya özellikle, temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de biz limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” uyarısı yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte annesi Tenzile Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye Gülbaran ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mezarlık çıkışında kendisini bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, bayramlaştı. Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların ve tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı tebrik ettiğini söyledi.

“BAYRAMLARIMIZ BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN MÜJDECİSİ VE VESİLESİDİR”

“Özellikle bizim bu dini bayramlarımız ağırlıklı olarak birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanlığın birçok sıkıntı yaşadığı bir dönemde Kurban Bayramı’nın birliğe, beraberliğe vesile teşkil edeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı zamanda da tabii kurbanla beraber, fakir fukara, dar gelirli, yoksul inşallah kurbanlarımızın etiyle de evler bu noktada şenlenecektir. Tabii bu yıl Kurban Bayramı öyle bir döneme rastladı ki; aynı zamanda Ayasofya Camimizin açılışıyla da örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde. Ben bu vesileyle tekrar tüm milletimin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Tüm aileler için sevinç, birlik, beraberlik vesilesi olmasını diliyorum” dedi.

Vatandaşlardan Kurban Bayramı’nda Koronavirüs salgınına karşı dikkatli olmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Malum diyoruz ya özellikle, temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de biz limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” diye konuştu.

2.802 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 750
 
yukarı