Uyaracağınıza ULAŞIMI DÜZENLESENİZ! EBB Vatandaşı Uyarıyor (muş) - Eskişehir Haberler

Uyaracağınıza ULAŞIMI DÜZENLESENİZ! EBB Vatandaşı Uyarıyor (muş)

Anasayfa / Güncel
Uyaracağınıza ULAŞIMI DÜZENLESENİZ! EBB Vatandaşı Uyarıyor (muş)

Pandemi sürecinde özellikle toplu ulaşım sistemi konusunda vatandaşlardan tepkiler gelmesine karşın bir önlem alınmıyor. Pandemi öncesinde de adeta balık istifi yolculuk yapmaya mahkum edilen Eskişehirliler pandemi süresince de ne yazık ki aynı sosyal mesafenin hiçe sayıldığı toplu ulaşım hizmeti almaya devam ediyorlar.

Geçtiğimiz dönemde vatandaşlar yine benzer uyarılar yapan EBB'nin kendi çalışanlarını da sosyal mesafeyi hiçe sayarak taşıdığınından dolayı eleştirilmişti.

Sosyal medya üzerinde yayılan toplu ulaşımdaki yoğunluk dün internet medyasında da yer aldı. Aynı saatlerde ise EBB tarafından gönderilen basın bültenin de vatandaşların uyarılmaya devam edildiği bilgisi paylaşıldı. Peki bu toplu ulaşım sistemi ile sosyal medya ve internet medyasında yer alan tepkilerle ilgili UYARILARI KİM DİKKATE ALACAK?

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞLARI UYARMAYA DEVAM EDİYOR

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulamaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine rağmen hasta sayılarının azalmaması nedeniyle zabıta ekipleri aracılığıyla vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Yoğunluğun yaşandığı caddeler başta olmak üzere pazar alanları ve birçok noktada maskesi olmayan vatandaşları maskelerini takmaları konusunda uyarıyor ve fiziksel mesafe ile hijyen konusunda bilgilendiriyor.

Pandemi döneminin başından itibaren salgının yayılmasını önlemek amacıyla yoğun bir mücadele gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecine rağmen vatandaşları salgın konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri aracılığı ile yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşları bilgilendiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları fiziksel mesafe ve hijyen konusunda da uyarıyor. İki Eylül Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi başta olmak üzere birçok noktada vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri “Şehrimizde 15 Mayıs’ta Eskişehir Valiliği’nce alınmış karar gereği maske takmak zorunluluğu devam etmektedir. Hemşehrilerimizin büyük çoğunluğu duyarlı davranarak bu kurala uysa da özellikle kent merkezinde elde, cepte veya çene altında maskelerin taşındığını gözlemliyoruz. Bu sebeple özellikle pik saatlerde ekiplerimiz tarafından yoğunluk olan caddelerde ve pazar yerlerinde vatandaşlarımızı hem maske hem de fiziksel mesafe konusunda uyarıyoruz. Bu konuda açık alanda maske takmayanlara ceza yazma yetkimiz yok. Ancak özellikle fırın ve pastane denetimlerimizi arttırarak hijyen kurallarına uyulması konusunda esnafımızı da uyarıyor, kurallara uymayanlara cezai yaptırım uyguluyoruz. Koronavirüsten korunmanın ve sevdiklerimizi korumanın 3 temel yolu var: evde, işte, sokakta, toplu taşımada maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak! Bu kurallara uyarsak şehir olarak salgın riskini en aza indirebiliriz. Biz Eskişehirlilerden bu konuda hassasiyet bekliyoruz” diyerek bu konuda bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.

 

3.012 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 232
 
yukarı