ESKİ MİHALIÇÇIK’TA VATANDAŞI GÜLDÜRDÜ - Eskişehir Haberler

ESKİ MİHALIÇÇIK’TA VATANDAŞI GÜLDÜRDÜ

Anasayfa / Güncel
ESKİ MİHALIÇÇIK’TA VATANDAŞI GÜLDÜRDÜ

Eskişehir ilçelerinde geçtiğimiz haftalarda yaşanan su sıkıntıları nedeniyle vatandaşlar tepki gösterdi. Yerel medya ve sosyal medya üzerinde gelen tepkilerden sonra yetkililer çalışmalar yaptılar.

Yaz aylarında gerek elektrik kesintileri gerekse bilinçsiz su tüketimi nedeniyle su sıkıntısı yaşanan mahallelerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile vatandaşların su sorunları çözülüyor. Bu kapsamda Mihalıççık’ın Kavak Mahallesi’nde 2 kaynak suyu birleştirilerek yeni isale hattı ile mahallenin içme suyu deposuna sevk edildi.

ESKİ kent merkezi ve kırsalda sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Orman İşletmesi’nin orman içi yol çalışmaları sırasında hasar gören ve kesintiler nedeniyle mahalle sakinlerinin şikayetlerine neden olan alanda, ekiplerce 2 bin 200 metrelik yeni hat çekilerek 2 ayrı su kaynağı tek hatta toplanmış ve mahallenin su deposuna aktarılmıştır.

Gerçekleştirilen çalışmaları yerinde takip eden Kavak Mahalle Muhtarı Mustafa Kısacık, Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ’ye gerçekleştirdikleri çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

2.904 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 954
 
yukarı