Karabayır’da köpeklerden yakınma YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİLER - Eskişehir Haberler

Karabayır’da köpeklerden yakınma YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİLER

Anasayfa / Güncel
Karabayır’da köpeklerden yakınma YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİLER

Karabayır Mahallesinde sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri, bölge sakinlerini tedirgin etmeye başladı. Farklı illerden getirilerek Karabayır’a bırakılan onlarca köpeğe sahip çıkılmasını isteyen mahalleliler; “Onlar bizim dostlarımız ama bizleri korkutuyorlar. Mutlaka bir önlem alınmalı!” diyor.

Karabayır Bölgesi’nde sayıları hızla artan köpeklerin yarattığı endişe vatandaşların yetkililerden yardım istemesine neden oluyor.

Bakılmak için alınan ancak daha sonra terk edilen köpekler ile, çevre illerden getirilerek yine buraya bırakılan köpeklerin sayısının bu yüzden epeyce arttığına dikkat çeken vatandaşlar, korku yaratmaya başlayan köpekler için tedbir istiyor.

Mahalleye bu nedenle hiç kimsenin giremez hale geldiğini de söyleyen mahalleliler; “Onlarcası araçların peşine takılıyor. Yaya olarak gezmek artık imkânsız hale geldi. Özellikle geceleri dışarı bile çıkılmıyor. Bizler onlara bugüne kadar hep baktık, koruduk, kolladık. Ancak sayıları artık bakılamayacak kadar çoğaldı ve tehlikeli olmaya da başladılar. Zaman zaman belediye geliyor, birkaçını alıyor ama yeterli değil. Çünkü buradaki köpeklerin neredeyse tamamı küpesiz. Olası bir saldırıda insanları hasar bırakarak yaralayabilirler. Belki daha kötü sonuçlar olabilir. Üzücü bir olay meydana gelmeden gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz” diyorlar.

istikbalgazetesi.com

3.848 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1269
 
yukarı