İSTEYİNCE OLUYOR (MUŞ) Kavşakta ki Çile Sona Eriyor - Eskişehir Haberler

İSTEYİNCE OLUYOR (MUŞ) Kavşakta ki Çile Sona Eriyor

Anasayfa / Güncel
İSTEYİNCE OLUYOR (MUŞ) Kavşakta ki Çile Sona Eriyor

Yıllardır Eskişehir trafik sorunu konusunda iki adım ileri, bir adım geri formülüyle ilerleyen çözümler sonuç vermedi. Hatta zaman zaman sorun yok denilse de sorun için "Gökten Melek İnse" çözülemez diye bile söylendi. Ancak son dönemde yapılan çalışmalar, istendiğinde çözüm üretilebileceğini de gösterdi.

Özellikle tramvay projesinden sonra daralan yollar ve artan araç sayısı, bununla paralel olarak otopark sorunu nedeniyle Eskişehir trafik sorunu gün geçtikçe artmaya devam etti..  Zaman zaman yapılmaya çalışan çözüm amaçlı çalışmalar ise işe yaraladı. En son Vatan Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı noktasına yapılan kavşaktaki ışık düzenlemesi ile çözüm yerine çok daha sorunlu bir kavşak ortaya çıktı. Yol 2 şeritli olmasına karşın 3 yöne göre düzenlenen ışık sistemi nedeniyle uzun kuyruklar oluşan kavşakta nihayet çalışma yapılmaya başlandı.

Yıllar önce yerel basında da sıkca gündeme getirilen Yılmaz Büyükerşen'in söylediği söz ise yapılan her çalışma ile kendi kendini çürütmeye devam ediyor.

MELEKLER İNSE ÇÖZEMEZ

Yılmaz Büyükerşen ise Bu sorunu çözmenin mümkün olmadığını söylemiş. hatta “ben de çözemem, kimse çözemez. Eskişehir’deki sürücüler trafik kurallarına uymuyor. Daha önce de trafik sorununu gökten melek inse çözemez demiştim.  Avrupa’daki gibi kent merkezine araç girişleri durmalı” demişti. 

CUMHURİYET BULVARI’NA TRAFİĞİ RAHATLATACAK UYGULAMA

Hicri Sezen Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı ve Vatan Caddesi kesişiminde geçtiğimiz yaz yeni kavşak düzenlemesi gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yeni oluşturmaya başladığı cepler ile yolu üç şeritli kavşak haline getiriyor.

Kent merkezi ve kırsalda çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz yaz Cumhuriyet Bulvarı’ndaki gerçekleştirdiği çalışmalara yeni düzenlemeler yaparak, kavşağı 3 şerit haline getiriyor. Bu sayede sağa dönüş ve sola dönüşlerin daha hızlı gerçekleşeceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gerçekleştirilen alt yapı ve bordür çalışmalarının ardından sıcak asfalt çalışmalarının başladığını ifade ettiler. Yolun iki bölgesinde de çalışmaların önümüzdeki hafta tamamlanacağının altını çizen yetkililer, çalışma gerçekleştirilen alanlarda trafiğin kontrollü olarak sağlandığını belirttiler.

Hicri Sezen Bulvarı’nda gerçekleştirilecek çalışmaların da tamamlanmasının ardından Eskişehir’in modern bir kavşağa daha kavuşacağını belirten yetkililer, trafik akışının rahat bir şekilde sağlanması için trafik ışıklarına yakın alanlara araç park edilmemesi konusunda vatandaşları uyardılar. 

4.795 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 291
 
yukarı