Altyapı Sorunları Artınca BAKIM ÇALIŞMALARI HIZLANDI - Eskişehir Haberler

Altyapı Sorunları Artınca BAKIM ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Anasayfa / Güncel
Altyapı Sorunları Artınca BAKIM ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Eskişehir alt yapısı ile sorunların ardı arkası kesilmiyor.. Bir çok yerde meydana gelen arızaların ardı arkası kesilmiyor. Bazı mahallelerde aynı sokak içinde farklı aralıklarla yaşanan sorunlara ESKİ ekipleri yetişmek için sürekli görev başında. Ancak bu hıza tamir ekipleri yetişemiyor.. Yaşanan sıkıntıları azaltmak için son dönemde çalışmalarını hızlandıran ESKİ ekipleri Ali Fuat Güven Caddesin de bakım çalışması yaptı.


Kent genelinde alt yapı bakım çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Ali Fuat Güven Caddesi’nde özellikle yaz mevsiminde oluşabilecek kesintileri minimuma düşürebilmek için cadde üzerinde ana hatta bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Sorunsuz bir alt yapı ve kesintisiz su dağıtımı için yoğun bir mücadele veren ESKİ, kesinti yaşanabilecek bölgelerde sorunları çözmek amacıyla hatlarda bakım çalışmalarını sürdürüyor. ALO 185 üzerinden gelen şikayetler kapsamında 7/24 prensibiyle görev başında olan ekipler, son olarak Ali Fuat Güven Caddesi’nde Akarbaşı Mahallesi ve Vişnelik Mahallesi’ni besleyen ana hatta vatandaşları mağdur etmeden su kesintisiz bir şekilde bakım çalışması gerçekleştirdi. Kontrollü olarak caddeyi trafiğe kapattıklarını ve 560’lık ana içme suyu dağıtım hattı başta olmak üzere alt yapı kanalizasyon hattında da bakım gerçekleştirdiklerini ifade eden ESKİ yetkilileri, kayıp kaçağın engellenmesi ve su kesintilerinin önüne geçilebilmesi amacıyla çalışmanın büyük önem taşıdığını belirttiler.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri tarafından caddede gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışması ile yol trafiğe açıldı.

 

3.158 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 450
 
yukarı