"MİLLET İRADESİNİN YANINDAYIZ." - Eskişehir Haberler

"MİLLET İRADESİNİN YANINDAYIZ."

Anasayfa / Güncel
"MİLLET İRADESİNİN YANINDAYIZ."

15 TEMMUZ HAİN FETÖ KALKIŞMASINA KARŞI İLK DAKİKALARDAKİ HAYKIRIŞIMIZ.

"MİLLET İRADESİNİN YANINDAYIZ."

15 Temmuz Milli İradenin Şahlanışıdır!...

15 Temmuz 2016 ihanet gecesinde, daha gece yarısı bile olmamışken SAAT 23.27 - 23.41 ve 23.57'de Eğitimciler Birliği Sendikası Eskişehir 2 Nolu Şube Başkanımızın sosyal medya Twitter hesabından hain FETÖ kalkışmasına yönelik bir dizi paylaşım yapmıştı;
‘Milli iradeye kasteden kökü dışarda nevzuhur yapılara karşı devlet tedbir almalı diye 3 yıldır çağrı yapıyorduk. Ümmetin son bağımsız kalesine operasyon yapılıyor. Milli iradenin temsilcisi güçler insiyatif almalıdır. Devlet ise süreçten ders almalı, had bilmesi gereken unsurlara haddini bildirmelidir.’
Devletimiz bu süreçte had bildirmesi gereken unsurlara haddini bildirdi. Bildirmeye de devam ediyor.

Genel Başkanımız Ali YALÇIN’ın da aynı dakikalarda tüm Memur-Sen teşkilatlarına ve halka çağırıda bulunarak bu hain FETÖ kalkışmasına karşı milleti meydanlara davet etmesi camilerimizde selaların verilmesi hassasiyetini ise unutmamak ve hatırlatmak istiyorum.

Evet, 15 Temmuz bir milattır. ‘Bu Ülkeyi Kim Yönetecek?’ Sorusuna cevabın verildiği tarihtir. Cumhurbaşkanımızın O ihanet gecesine dair sözleri iktidar mücadelesinin çerçevesini çizmiştir.

‘Bugün geriye dönüp baktığımızda, Türkiye'nin yıllarca yalanla, iftirayla, çarpıtmayla, boş sözle, hamasetle ülkesine ve devletine sahip çıktığını iddia eden güya seçkinlerin istismarına maruz kaldığını fark ediyoruz. 15 Temmuz'da darbeci teröristlerin silahları ölüm kusmaya başladığında, bu istismarcıların hiçbiri ortada yoktu. Sokakları, meydanları dolduranlar, tankların önünde yatanlar, namluların karşısında dikilenler seçkinler değil bu ülkenin ortalama vatandaşıydı.’

Evet o gece; Eğitim Bir Sen ve Memur Sen'e bağlı tüm işkolları post-modern işgal girişimini engellemek için meydanları doldurmuştu.
Çoğu zaman süreti haktan görünen bu işbirlikçi yapı artık deşifre olmuştu ve büyük oyun görülmüştü.

Fetö Terör Örgütü gibi işbirlikçi terörize yapılarla en etkili mücadeleyi başta Memur-Sen olmak üzere kadim Anadolu irfanından beslenen yüreği; ülkesi, bayrağı ve ezanı için atan STK'lar o gün gereken direnişi göstermiş Olup, Fetö Terör Örgütüne karşı panzehir görevi görmüştür.

Şunu hatırlatmakta fayda var dün darbeye dur diyen bu STK'lara sesleniyorum. Türkiye’yi yöneten kadroları yetiştiren bu STK’lar bugün çok zaman geçmeden bir durum muhakemesi yapması gerekiyor. 28 Şubat sürecinden sonra ihmal ettiğimiz insan yetiştirme işine, asli vazifemize tüm enerjimizle yeniden/yenilenerek dönmeliyiz, insana, gençliğe yatırım yapmalıyız. Bizi çağların ötesine taşıyacak olan bu stratejidir.

Tabi bu süreçte Üniversiteler Bizim için çok önemli.

Yargı ve güvenlik bürokrasisi ile birlikte terör örgütünün stratejik önceliği üniversiteler idi. FETÖ, dershane/okul sistemi ile yaygın insan kaynağına ulaşırken, üniversiteler bu insan kaynağının nitelikli hale getirildiği kurumlar olarak FETÖ için stratejik işlev görmüştür. FETÖ Terör örgütünün insan kaynakları yönetiminde dershaneler ve okullar yaygınlığı, üniversiteler derinliği temin eden kurumlardı. Bu nedenle, FETÖ’nün etkin olduğu üniversiteler FETÖ ile mücadele konseptinde konsültasyona alınmalıdır. Tabi FETÖ’nun doğumunda ana rahmi, vasat görevi ifa eden  28 Şubat kalıntısı taşeron yapılarda FETÖ ile mücadele konsepti çerçevesinde eylemleri ve kadroları ile birlikte yeniden tetkik edilmelidir.

 

2.525 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 303
 
yukarı