Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor - Eskişehir Haberler

Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor

Anasayfa / Güncel
Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor

Eskişehir alt yapı ve üst yapı sorunları konusunda son dönemde çalışmalar hızlandırılmış olsa da uzun süredir göz ardı edilen birikmiş sorunlar öyle kolay kolay tamamlanacak gibi görünmüyor. Bu duruma bir de kurumlar arasındaki iletişim kopuklukları eklenince, atılan asfaltlar kırılıyor, yapılan çalışmalar tekrar tekrar yineleniyor.

Özellikle alt yapı sıkıntısı yaşanan noktalara ESKİ tarafından yapılan müdahelelerden sonra müdahele edilen bölgelerdeki bozuk alanlar uzun süre kaderine terk ediliyor. Özellikle ara sokaklarda yapılan bir çok çalışma sonrasında asfalt yamaları yapılmıyor.. Bu alanlarda sürekli özellikle yağış dönemlerinde sıkıntılara neden oluyor.

Bunun yanında geçtiğimiz yılda bütçe fazlası veren ESKi bu bütçe fazlasını Eskişehir Büyükşehir Belediyesine aktardı. Ancak arıtma konusunda özellikle oto yıkama gibi tesisleri açmak için izin başvurusunda bulunan vatandaşlara "ESKİ atıksu kapasitesinin %30 fazlasını arıtmaya çalışıyor" yanıtı verilerek izin verilmiyor. Bütçe fazlası veren bir kurum bu fazlayı bu kapasiteyi artırmak için neden kullanmadığı kamuoyunun da merak ettiği bir konu.

En son %60 gibi rekor bir zam yapılan Eskişehir şebeke suyunda Türkiye genelinde olduğu gibi arıtma tesislerinin giderlerinin bir bölümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından finanse ediliyor. Bu artı kazançların yatırımlara yönlendirilererek sorunların çözülmesi için daha etkin mücadele edilmesi bekleyen vatandaşlar özellikle tamirat nedeni ile kazılan alanların uzun süre tamir edilmemesinden şikayetçi..

ESKİ GECE GÜNDÜZ SAĞLIKLI SU VE SORUNSUZ ALT YAPI İÇİN ÇALIŞIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ ekipleri, kent merkezi ve kırsalda gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların yüzünü güldürürken, bir yandan gelen su ve kanalizasyon arıza ihbarlarına anında müdahale ediyor. Vatandaşlardan da takdir gören çalışmalar kent merkezi ve 12 kırsal ilçede 24 saat esasına uygun olarak sürdürülüyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kent merkezi ve kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği büyük alt yapı yatırımları ile vatandaşların sağlıklı suya ulaşmasını sağlarken, ALO 185 üzerinden gelen su ve kanalizasyon arıza ihbarlarına da anında müdahale ediliyor. Eskişehir’in alt yapısına yönelik kalıcı hizmetler üretmek için planlı bir şekilde 7/24 esasıyla çalışan ekipler sorunsuz alt yapı için yoğun mesai harcıyor. Çalışmaların diğer birimlerle koordineli şekilde yürütüldüğünü ifade eden ESKİ yetkilileri, çalışma yapılan alanlarda işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerince alanların sıcak asfalt ile kapatıldığını belirttiler.

Vatandaşların her türlü arızayı ALO 185 üzerinden kendilerine iletebileceklerine dikkat çeken ESKİ yetkilileri, www.eskisehir-eski.gov.tr üzerinden su kesintileri hakkında bilgi sahibi olabileceklerini ifade ettiler.

2.047 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 685
 
yukarı