Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor - Eskişehir Haberler

Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor

Anasayfa / Güncel
Keşke Kazdığınız Yerleri ONARSANIZ: ESKİ Sorunsuz Alt Yapı İçin Çalıyor

Eskişehir alt yapı ve üst yapı sorunları konusunda son dönemde çalışmalar hızlandırılmış olsa da uzun süredir göz ardı edilen birikmiş sorunlar öyle kolay kolay tamamlanacak gibi görünmüyor. Bu duruma bir de kurumlar arasındaki iletişim kopuklukları eklenince, atılan asfaltlar kırılıyor, yapılan çalışmalar tekrar tekrar yineleniyor.

Özellikle alt yapı sıkıntısı yaşanan noktalara ESKİ tarafından yapılan müdahelelerden sonra müdahele edilen bölgelerdeki bozuk alanlar uzun süre kaderine terk ediliyor. Özellikle ara sokaklarda yapılan bir çok çalışma sonrasında asfalt yamaları yapılmıyor.. Bu alanlarda sürekli özellikle yağış dönemlerinde sıkıntılara neden oluyor.

Bunun yanında geçtiğimiz yılda bütçe fazlası veren ESKi bu bütçe fazlasını Eskişehir Büyükşehir Belediyesine aktardı. Ancak arıtma konusunda özellikle oto yıkama gibi tesisleri açmak için izin başvurusunda bulunan vatandaşlara "ESKİ atıksu kapasitesinin %30 fazlasını arıtmaya çalışıyor" yanıtı verilerek izin verilmiyor. Bütçe fazlası veren bir kurum bu fazlayı bu kapasiteyi artırmak için neden kullanmadığı kamuoyunun da merak ettiği bir konu.

En son %60 gibi rekor bir zam yapılan Eskişehir şebeke suyunda Türkiye genelinde olduğu gibi arıtma tesislerinin giderlerinin bir bölümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından finanse ediliyor. Bu artı kazançların yatırımlara yönlendirilererek sorunların çözülmesi için daha etkin mücadele edilmesi bekleyen vatandaşlar özellikle tamirat nedeni ile kazılan alanların uzun süre tamir edilmemesinden şikayetçi..

ESKİ GECE GÜNDÜZ SAĞLIKLI SU VE SORUNSUZ ALT YAPI İÇİN ÇALIŞIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ ekipleri, kent merkezi ve kırsalda gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların yüzünü güldürürken, bir yandan gelen su ve kanalizasyon arıza ihbarlarına anında müdahale ediyor. Vatandaşlardan da takdir gören çalışmalar kent merkezi ve 12 kırsal ilçede 24 saat esasına uygun olarak sürdürülüyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kent merkezi ve kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği büyük alt yapı yatırımları ile vatandaşların sağlıklı suya ulaşmasını sağlarken, ALO 185 üzerinden gelen su ve kanalizasyon arıza ihbarlarına da anında müdahale ediliyor. Eskişehir’in alt yapısına yönelik kalıcı hizmetler üretmek için planlı bir şekilde 7/24 esasıyla çalışan ekipler sorunsuz alt yapı için yoğun mesai harcıyor. Çalışmaların diğer birimlerle koordineli şekilde yürütüldüğünü ifade eden ESKİ yetkilileri, çalışma yapılan alanlarda işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerince alanların sıcak asfalt ile kapatıldığını belirttiler.

Vatandaşların her türlü arızayı ALO 185 üzerinden kendilerine iletebileceklerine dikkat çeken ESKİ yetkilileri, www.eskisehir-eski.gov.tr üzerinden su kesintileri hakkında bilgi sahibi olabileceklerini ifade ettiler.

2.494 okunma

Yorum Yap

29 Nisan 2021 Perşembe

ALİ DERDİM

29 Nisan 2021 Perşembe

SEMT PAZARLARI İÇİN DÜZENLEME

28 Nisan 2021 Çarşamba

Bayramda 9 Gün İzin

28 Nisan 2021 Çarşamba

HİÇ BİR HÜKMÜNÜZ YOK

17 Nisan 2021 Cumartesi

SADECE ÖZLERSİN…

17 Nisan 2021 Cumartesi

GELECEĞE DAİR

15 Mart 2021 Pazartesi

HER ŞEYİ BİLMEK

14 Mart 2021 Pazar

SIPALI GÖRSEL KOMPOZİSYON…

8 Mart 2021 Pazartesi

“ERDOĞANI DURDURUN” MU?

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

15 Şubat 2021 Pazartesi

YÜKÜMÜZ AĞIR DOSTLAR

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 582
 
yukarı