Bilecik Belediyesine Bir TEPKİ DE Kayı Boyu Derneği’nden - Eskişehir Haberler

Bilecik Belediyesine Bir TEPKİ DE Kayı Boyu Derneği’nden

Anasayfa / Güncel
Bilecik Belediyesine Bir TEPKİ DE Kayı Boyu Derneği’nden

Göreve ilk geldiğinde Belediye binasında bulunan Osmanlı Minyatürlerini söken CHP'li Semih Şahin bu kez de Ayasofya Kararından sonra başka bir skandala daha imza atarak "Kayı Boyu Tamgasını Sökerek" tepki çeken bir eyleme daha imza atmış oldu. Eskişehir Büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları çeşitli konserlerle destek verdiği Bilecik Belediye başkanı Semih Şahin'e Eskişehir Kayı Boyu Derneği üyeleri tepki gösterdiler.

Eskişehir Kayı Boyu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kazım DUMAN geçtiğimiz günlerde kaldırılan Kayı Boyu Anıtı ile ilgili Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklamasında bulundu. Başkan DUMAN şunları söyledi;

"Bilecik Belediye Başkanı Sayın Semih ŞAHİN göreve gelir gelmez Belediye Hizmet Binası içindeki Osmanlı minyatürlerini hiçbir gerekçe göstermeden söktürerek sanki Türk tarihinden intikam alır gibi bir davranış sergilemiştir.  Ayrıca Fatih Sultan Mehmet Han'ın 1453 yılında İstanbul'u fethetmesi nedeniyle kılıç hakkı olan Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasının hemen ardından Osmanlı İmparatorluğu'nu kuran beyliğin alameti olan Kayı Boyu tamgasını söktürmesi bardağı taşıran son damla olmuştur.

Bilecik Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşuna şahitlik etmiş mübarek topraklardır. Sayın Belediye Başkanının böyle bir harekete tevessül etmesine atalarımıza hakaret olarak addetmekteyiz. Sayın Belediye Başkanının Kayı Boyu tamgasını söktürmesinin ardından yaptığı basın açıklamasına istinaden Kayı Boyu tamgasının layık olduğu yere yeniden koyulmasının takipçisi olacağız.

CHP'li Belediye Başkanı Sayın Semih ŞAHİN'i Türk tarihine olan düşmanlığından dolayı Kayı Boyu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği olarak şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kaynak: Bilecik Kurtuluş Gazetesi

2.515 okunma

Yorum Yap

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

11 Ocak 2021 Pazartesi

Korona Aşısı Eskişehir’de

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 661
 
yukarı