Sosyal Medya Tepkileri İşe Yaradı: ALTAY CADDESİ YENİLENDİ - Eskişehir Haberler

Sosyal Medya Tepkileri İşe Yaradı: ALTAY CADDESİ YENİLENDİ

Anasayfa / Güncel
Sosyal Medya Tepkileri İşe Yaradı: ALTAY CADDESİ YENİLENDİ

Sosyal medya üzerinde Altay Caddesi ile yükselen tepki sesleri sonrasında EBB'nin de kendi ifadesi ile YOĞUN OLARAK KULANILAN cadde sonun da asfaltlandı.

Yavuz Toptaş'ın 5 Temmuz da dikkat çetkiği ve sosyal medyada sayfalarda da yer alan sıkıntı sonunda çözüldü..

Eskişehirde bir çok yeri birbirine bağlayan, Ana arter durumunda ALTAY CADDESİ üzerinde yol yapımı, için kazınan yol yaklaşık bir aydır yapılmadığı gibi yol hem bozuk, hemde toz içinde. Bu yol köy yolu değil, şehir merkezinde bulunan bir ana arter . Madem yapılmayacaktı asfalt neden söküldü ? Madem söküldü neden bir aydır yapılmıyor?

Bir diğer durum, bu yolun kenarına isnat duvarı yapılması, yolun kaymasına engel olacak ve sürekli yolun bozulmasının önüne geçmiş olacak. Her seferinde buraya masraf yapılmamış olacaktır. Yapılan işler günlük yapılmamalıdır.

Yavuz TOPTAŞ
Yerel Haksen Genel Başkanı

ALTAY CADDESİ SICAK ASFALT İLE YENİLENDİ

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak vatandaşların yoğun olarak kullandığı Altay Caddesi'nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Karapınar TOKİ'de oturan vatandaşlar başta olmak üzere Odunpazarı üzerinden Çankaya, 71 Evler, Emek, Ihlamurkent ve Vadişehir gibi mahallelere ulaşmak için her gün binlerce kişinin kullandığı Altay Caddesi'nde yağan yağmurlar sonrası oluşan deformasyonlar gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmaları ile giderildi. Cadde boyunca sorunlu alanların sıcak asfalta kavuşturulduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hem merkezde hem de kırsal mahallelerde ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmaların yaz boyunca devam edeceğini ifade ettiler.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden TOKİ sakinleri, yoğun yağmurlarda yolun zarar gördüğünü ve bu sorunun kısa süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. 

3.387 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1198
 
yukarı