DARISI BOZUK YOLLARA : CADDELER RENKLENİYOR - Eskişehir Haberler

DARISI BOZUK YOLLARA : CADDELER RENKLENİYOR

Anasayfa / Güncel
DARISI BOZUK YOLLARA : CADDELER RENKLENİYOR

Eskişehir cadde ve sokakları üst yapı sıkıntıları sürmeye ve bir çok cadde yarım yamalak çukurlar içinde tabelelarla genişletilme çalışmalarının geçen 20 yılda yapılmamasına karşın şimdiler de bitirileceğini ümit ederek bekliyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise “Şehir Estetiktir” anlayışı ile davrandığını iddia ettiği ancak tüm bu estetik olmayan sorunları görmezden geldiğini bir kenara bırakıp Caddeleri Renklendirirek estetik sorununu çözdüğünü düşünerek bir çalışmaya daha imza atıyor.  Oncak sıkıntıla üst yapı, yol ve kaldırım beklemeye devam ediyor ancak estetik kaygısı şehirdeki panolarla sınırlı kalıyor..

EBB tarafından yapılan açıklama şöyle:

CADDELER RENKLENİYOR

“Şehir Estetiktir” anlayışını tüm açık alan çalışmalarında uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de caddelerde bulunan trafoları birbirinden güzel resimlerle süslüyor.

Orta refüj çiçeklendirmeleriyle, kent mobilyalarıyla, heykelleriyle şehir estetiği alanında diğer iller arasında fark yaratan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu kez de caddelerde bulunan trafoları renkli resimlerle canlandırıyor. Doktorlar Caddesi’ndeki trafoların süslenmesine başlayan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, cadde boyunca bulunan tüm trafoları boyamaya devam edeceklerini ifade ederken, öylece duran trafoları renklendirerek şehir estetiğine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirttiler.

Park ve Bahçeler Dairesi personelini çalışmalar esnasında ilgi ile izleyen vatandaşlar, caddelerdeki trafoların resimlerle süslenmesini çok beğendiklerini ifade ettiler.

4.432 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1187
 
yukarı