Vali Ayyıldız, “Umutlar Kırılmaz” Adlı Kitabın Yazarı Sakçı’yı Kabul Etti - Eskişehir Haberler

Vali Ayyıldız, “Umutlar Kırılmaz” Adlı Kitabın Yazarı Sakçı’yı Kabul Etti

Anasayfa / Güncel
Vali Ayyıldız, “Umutlar Kırılmaz” Adlı Kitabın Yazarı Sakçı’yı Kabul Etti

Vali Erol Ayyıldız, doğuştan cam kemik hastalığıyla mücadele eden ve bu konuda “Umutlar Kırılmaz” adlı kitap yazan Burak Sakçı’yı ve editör Aytaç Ersoy’u makamında kabul etti.

Sohbet havasında geçen ziyarette cam kemik hastalığı ile savaşmış olduğu dönemleri ve hayata tutunma mücadelesini benzer hastalara umut olması için yazıya döktüğünü anlatan Sakçı, “Hafif bir ip yumağı geldiğinde bile kırılabilen kemik yapısına sahiptim. Yaşım ilerledikçe kemiklerim gelişim gösterdi ve kırılmalarım azaldı. Tamamen iyileşti mi? derseniz hayır, hâlâ kırılma riski var ve ne yazık ki ömür boyu devam edecek Bugüne kadar sayısız kırığım oldu ve defalarca canım yandı. Şükür ki, acılarını hissedebildiğim ayaklarım vardı. Ayağa kalkabilmek, hiç değilse bir adım atabilmek için kapı kapı, doktor doktor gezdim. Ayağa kalkma sürecimi kitaba almamdaki en büyük etken benzer hastalara az da olsa umut olabilmek. Kitabımda, Ameliyat ve fizyoterapi süreçlerimi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım.”

Aynı zamanda koyu bir Eskişehirspor sevdalısı olduğunu kaydeden  'Küçük Adam' lakaplı Burak Sakçı, "Hayatımın her anında yanımda olan, başta anneme ve aile fertlerime yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca, üzerimde büyük emekleri olan doktorlarıma, fizyoterapistlerime, arkadaşlarıma, Eskişehirspor camiasına ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Azim ve kararlılıkla mücadele eden Burak Sakçı’nın örnek bir insan olduğunu kaydeden Vali Ayyıldız, engelli vatandaşlarımızın hayata dört elle sarılmalarını sağlamak adına yapılan çalışmalara devlet olarak büyük önem verdiklerini söyledi. Toplum olarak, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde yer almasını sağlamamız gerektiğine dikkat çeken Vali Ayyıldız, Burak Sakçı’ya bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar diledi.

Ziyarette Burak Sakçı, “Umutlar Kırılmaz” adlı kitabını imzalayarak Vali Erol Ayyıldız’a hediye etti.

Burak Sakçı’nın "Umutlar Kırılmaz" adlı kitabı online satış sitelerinden de temin edilebiliyor.

3.908 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1067
 
yukarı