Ormanlık Alanlarda BİNALARDAN NASİBİNİ ALIYOR - Eskişehir Haberler

Ormanlık Alanlarda BİNALARDAN NASİBİNİ ALIYOR

Anasayfa / Güncel
Ormanlık Alanlarda BİNALARDAN NASİBİNİ ALIYOR

Odunpazarı Belediyesinin yeşil alanlardaki betonlaştırma faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. En son Odunpazarı Meclisinde de tartışmalara konu olan Emek Mahallesindeki park alanının Akaryakıt alanına çevrilmesiyle gündeme gelen ve rantlaşma olarak Ak Partili meclis üyelerinde eleştiri alan alanlardan sonra belediye tarafından Orman Bölge müdürlüğünden kiralanan alanlarda yapılar yapıldığı ile ilgili açıklama yapıldı. Özellikle hafta sonlarında Eskişehirlilerin yürüyüş için kullandığı Kent Orman da bu durumdan nasibini aldı..  Belediye tarafından yapılan açıklama şöyle:

Odunpazarı’ndaki 3 alan yeni yüzüyle hizmete hazırlanıyor

Salgın döneminde bakım ve tadilat işlemlerinden geçirilerek baştan aşağı yenilenen Akpınar, Kocakır ve Kent Ormanı’nda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt denetim yaptı.

Çevreye duyarlı, doğaya saygılı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, Akpınar, Kocakır ve Kent Ormanı yenileniyor. Orman Bölge Müdürlüğü’nden 25 yıllığına kiralanan alanlarda vatandaşların, dinlenip, rahat nefes alması için her üç alana da birer kır kahvesi, spor tesisleri ve güzelleştirme çalışmaları yapılıyor.

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Yenilenen alanlarda vatandaşların rahatı için her ayrıntı düşünüldü. Güvenlik için kamera sisteminin kurulduğu alanlardan Kocakır’a basketbol sahası, Kent Ormanı’na da 2 adet tenis kortu yapılıyor. Vatandaşların piknik yapması için kamelya ve barbekü yerleri de yapılan alanlarda, sokak hayvanları da unutulmadı. Kocakır’a sokak hayvanları için kulübeler yapılırken, kuşlar içinde ağaç dallarına yuvalar asıldı.

 “TÜM VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Düzenlenmekte olan Akpınar, Kocakır ve Kent Ormanı’nda denetim yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, insanların nefes alabileceği alanlara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Sadece Odunpazarı’nda yaşayan vatandaşlarımızın değil, tüm Eskişehir halkının faydalanabileceği bu tesisleri, en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

7.214 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1436
 
yukarı