Yıllar Sonra Önlem Alınıyor: ESTİM’E İLAVE YAĞMUR SUYU IZGARALARI - Eskişehir Haberler

Yıllar Sonra Önlem Alınıyor: ESTİM’E İLAVE YAĞMUR SUYU IZGARALARI

Anasayfa / Güncel
Yıllar Sonra Önlem Alınıyor: ESTİM’E İLAVE YAĞMUR SUYU IZGARALARI

Uzun süredir neredeyse her yağmur sonrasında yaşanan su baskınları için nihayet çözüm için bir çalışma başladı. 

Eskişehir ticaretinin ve üretimin yoğun olduğu bölgede her yıl asfaltlarda yapılan yenilenme çalışmalarına karşın bölgede sürekli yaşanan su baskınları için önlem çalışmaları yapılmadı. Ancak bu yıl yağışların yoğunluğu nedeniyle bölgede yaşanan sıkıntı katlanarak artması sonrasında sonunda harekete geçilerek ilave su ızgaraları ve ızgara temizlikleri yapılmaya başlandı.

Sağanak yağışlarda su birikintisi oluşan Estim Toptancılar Sitesi girişi ile Selami Vardar Bulvarı arasındaki bölgeye ESKİ tarafından ilave yağmur suyu giderleri konularak, bölgede mevcut yağmur suyu ızgaralarının da temizlikleri gerçekleştirildi.

Son haftalarda yoğun yağışlar nedeniyle su birikintilerinin oluştuğu ve sürücülerin sorun yaşadığı Estim çevresinde ESKİ tarafından ilave yağmur suyu yapım çalışmaları başladı. 1 hafta boyunca sürecek çalışmalar kapsamında Selami Vardar Bulvarı kesişimine 9 yeni yağmur suyu ızgarası yapıldı. Yapılan ızgaralar ile birlikte çevre yolundan gelen suyun engelleneceğini ifade eden ESKİ yetkilileri, tekrar sorun yaşanmaması için çalışmaların hızla sürdüğünü belirttiler. Çalışmaların tamamlandığı alanlarda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer, vatandaşları da yağmur suyu giderlerinin tıkanmaması için çevreyi temiz tutmaları konusunda uyardılar.

3.541 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 2076
 
yukarı