Olan Araçlara Oluyor: YİNE PLAKALAR DÖKÜLDÜ - Eskişehir Haberler

Olan Araçlara Oluyor: YİNE PLAKALAR DÖKÜLDÜ

Anasayfa / Güncel
Olan Araçlara Oluyor: YİNE PLAKALAR DÖKÜLDÜ

Eskişehirin bir çok sorunu var. Yıllardır bu sorunları çözmek için ise gerçekci ve kalıcı çözümler üretilmek yerine günü kurtamaya yönelik çalışmalarla sorunların bir çoğu adeta geçiştirildi. Alt yapı sorunları ve üst yapı sorunları vatandaşın hayatını felç etmeye ve zarar vermeye devam ediyor.

Uzun yıllar boyu görmezden gelinen üst yapı sorunları, kalıcı olmayan yama çalışmaları nedeniyle üst yapı sorunları bir türlü gündemimizden düşmüyor. Yayalar, araçlar ve özellikle bisiklet ve motosiklet kullanıcıları için ölümcül sonuçlara neden olabilecek kazalar zemin hazırlayan üst yapı sorunları yağışlı ve karlı havalarda çok daha tehlikeli olabiliyor.

Her yağmur sonrasında göle dönen yollar, sular altına gizlenen çukurlar tehlikeli sonuçlara neden olabilecek kazalara zemin hazırlıyor. Dün yine kentin pek çok yerinde aynı benzer görüntüler vardı. Sular çekildikten sonra artık klasik haline gelen ARAÇ PLAKALARI ise durumu özetler nitelikteydi.

Normal zamanlarda sürücülerin temkinle yavaş girdikleri çukurlar sular altında kalınca adeta bir mayın tuzağına dönüşüyor. Bu çukurlardan geçen araçların ise en hafif gördüğü zarar ise araç plakalarının düşmesi. Bunun yanında yolda kalan, tekeri patlayan sürücülerin yaşadıkları ise daha büyük sorun.

Yine yollara düşen plakalar sahipleri farkedince bulup alsın diye en yakın noktaya toparlanarak sosyal medya üzerinden durum ve lokasyon paylaşıldı.

Eskişehir'de yağışlı havalarda mümkünse yollara çıkmayın çıkarsanız da su birikintilerinden geçerken dikkatli olun. Suyun altında gizlenen çukurun ne kadar büyük olduğunu bilemezsiniz...

 

2.014 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1294
 
yukarı