Elektrikte borçlu aboneye 3 taksit dönemi TABİİ ESKİŞEHİR DEĞİL - Eskişehir Haberler

Elektrikte borçlu aboneye 3 taksit dönemi TABİİ ESKİŞEHİR DEĞİL

Anasayfa / Güncel
Elektrikte borçlu aboneye 3 taksit dönemi TABİİ ESKİŞEHİR DEĞİL

Eskişehirlilerin "Keşke Benim Olsa" dedikleri bir durum yine yaşandı. Bir çok konuda yerel yönetim çalışmalarından, genel hizmetlere kadar pek çok konuda hizmet Eskişehirliler için uzaktan izlenen bir gelişme olmaktan öteye gidemiyor.

Pandemi sürecinde Edirne, Adana gibi CHP li belediyeler şebeke suyunda indirim yaparken Eskişehirliler bunu izlediler. Komşu illerde kent merkezlerinde alt geçit, üst geçitler yapılırken Eskişehirliler bunu fotoğraflarından incelediler.

Eskişehirlilerin mahrum kaldığı hizmetlerden birisi Eletrikte uygulanan serbest abonelik. Şuan Eskişehirliler mevcut dağıtıcı dışında bir başka dağıtıcıya abone olamıyorlar.

Geçtiğimiz kış planlı uzun elektrik kesintilerine mazur kalan Eskişehirliler yine Elektrik dağıtıcısının yönetmeliklere dayandırdığı 30 günden az sürede iki fatura ödemek zorunda bırakılıyorlar. Hatta Cumhurbaşkanının elektrik, su ve doğalgaz kesilmeyecek talimatından sonra pandemi sürecinde de yapmaya devam etti.

Oysa dün haberturk.com haber sitesinde yer alan bir haber aslında başka illerde yine Eskişehirlilerin imrenerek baktıkları uygulamaların devam ettiği gösterdi. Habertürk'ün haberine göre Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ pandemi sürecinde borçlanan aboneler için ödeme kolaylığı getireceklerini kampanya hazırlıklarının tamamlandığını, kısa süre içinde duyuruyu yapacaklarını, 5 bin TL’ye kadar alacakları 3 takside böleceklerini söyledi.

Elektrik ve doğal gazda, 1 Temmuz’da “normalleşme” başlıyor. Koronavirüs salgını döneminde, mart-nisan-mayıs ve haziran aylarında, konutların ve 1000 TL’ye kadar borcu olan ticarethanelerin elektrik ve doğal gazı kesilmedi. 1 Temmuz sonrasında borçlu on binlerce aboneyle ilgili kesme işlemi gündeme gelecek. Bazı şehiriçi dağıtım şirketleri, tahsilatı kolaylaştırmak ve kesme işlemi uygulamamak için kampanya açmaya başladı. İlk kampanya Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’dan geldi. Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü Erman Aytaç, HABERTÜRK’ün sorusu üzerine, kampanya hazırlıklarının tamamlandığını, kısa süre içinde duyuruyu yapacaklarını, 5 bin TL’ye kadar alacakları 3 takside böleceklerini söyledi.

Aytaç, “Aboneler, işlem merkezine gelmeden on-line olarak borçlarını taksitlendirebilecek. Bunlar daha çok konut ve küçük işletmeler… Ana para ve faiziyle birlikte toplam borç, 3 taksite bölünecek. 5 bin TL üstü borcu olanların işlem merkezlerine gelmesi gerekiyor” dedi.

haberturkten haberin tamamını okumak için tıklayın

 

7.742 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 2044
 
yukarı