Vali Özdemir Çakacak’ın “Türkiye Kızılay Derneği’nin 152. Kuruluş Yıl Dönümü” Kutlama Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Özdemir Çakacak’ın “Türkiye Kızılay Derneği’nin 152. Kuruluş Yıl Dönümü” Kutlama Mesajı

Anasayfa / Güncel
Vali Özdemir Çakacak’ın “Türkiye Kızılay Derneği’nin 152. Kuruluş Yıl Dönümü”  Kutlama Mesajı

11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kurulan Türk Kızılay’ı, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğmuştu ve 152 yıldır insanlığa hizmet etmektedir.

Türk Kızılay’ı din, dil, soy ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insanî ihtiyaçları karşılamaya çalışan; çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve en güçlü yardım teşkilatlarından birisidir.

152 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Türk Kızılay’ı; yaşanan her afette, her önemli hadisede, mağdurların ve mazlumların gölgesine sığındığı bir güven kapısı haline gelmiştir.

Yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzün, Türk Milleti’nin yardımseverliğinin bir tezahürü olan Türk Kızılay’ına ve aynı amaca hizmet eden kurumlarımıza sahip çıkmak, ülkemizin ve dünyanın daha huzurlu, daha güvenli bir yer haline gelmesine katkı sağlayacaktır.

Türk Kızılay’ının, 152 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ile aynî ve nakdî yardımlar ile güçlü kılınması gerekmektedir. Milletimizin ve yardımsever Eskişehir halkının bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay’a her türlü yardımlarını ve Kızılay ile işbirliklerini devam ettireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Kızılay Derneği’nin 152. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyor; her zaman Kızılay’a desteklerini esirgemeyen Eskişehirli hemşehrilerime sevgi, saygı ve selâmlarımı sunuyorum.

3.407 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 2286
 
yukarı