Vatani Görevini Yapacak Gençlerimizi Güvenli Şekilde Birliklerine Ulaşıyor - Eskişehir Haberler

Vatani Görevini Yapacak Gençlerimizi Güvenli Şekilde Birliklerine Ulaşıyor

Anasayfa / Güncel
Vatani Görevini Yapacak Gençlerimizi Güvenli Şekilde Birliklerine UlaşıyorTürk Silahlı Kuvvetlerinin Kovid-19 salgını ile mücadelesi başarı ile devam etmektedir. Yükümlülerin birliklerine gelişlerinde Koronavirüs ile mücadelede daha önceden hayata geçirilen tedbirler tek tek uygulanmaktadır.

 Bu kapsamda; vatani görevini yapmak için bulundukları illerden yola çıkan gençler, Kovid-19 ile mücadele kapsamında otogar, havalimanı ve tren garlarından alınarak görev yapacakları kışlalara ulaştırılmaktadır. Yükümlüler  birliğine teslim olmak üzere geldiği ilde, kullandığı ulaşım vasıtasından iner inmez görevli personelimiz tarafından karşılanarak Garnizon Komutanlıklarınca açılan irtibat noktalarına yönlendirilmektedir. İrtibat Noktalarında görev yapan personel tarafından gençlerimizin beraberinde getirdikleri eşyalar dezenfekte edilmekte, ateşleri ölçülmekte, yeni maske dağıtılmakta ve evrakları kontrol edilerek gidecekleri birlikler belirlenmektedir.  Bu işlemlerin ardından kendileri için özel olarak ayrılan otobüslere sosyal mesafe kuralları dâhilinde bindirilen yükümlüler, buradan teslim olacakları kışlalara kadar ulaştırılmaktadır.

 Yükümlüler kışlalara geldiklerinde yeniden ateş ölçme ve dezenfekte işlemleri uygulanmaktadır. Ardından ilk muayeneleri yapılarak giyindirilen yükümlüler 14 gün süreyle gözetim altına alınmakta,  bu  süre zarfında kendilerine Kovid-19 tedbirleri kapsamında bilgilendirme ve eğitim verilmekte ve kışladaki diğer askerler ve personel ile temas etmemeleri için gerekli önlemler alınmaktadır. Bu yöntem sayesinde evinden çıkan gençlerin en az kişiyle temas ederek, kontrollü ve güvenli olarak kışlaya girişi ve akabinde sağlık durumlarının takibi sağlanmaktadır.

 TSK’ya emanet edilen Mehmetçiklerin askerlik hizmetini güvenli olarak yerine getirmeleri ve virüsün yayılmasını önlemek maksadıyla, her türlü tedbir alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

 

3.821 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 919
 
yukarı