Eskişehir’de Her Yağmur SAĞANAK ETKİSİNDE - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de Her Yağmur SAĞANAK ETKİSİNDE

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de Her Yağmur SAĞANAK ETKİSİNDE

Eskişehirde sık sık dile getirdiğimiz ve vatandaşların da özellikle sosyal medya üzerinden tepki gösterdiği görüntüler yine dün vatandaşların tepkisine neden oldu. Yeni asfaltlanan yerden, uzun süredir yüzüne bakılmayan yere kadar neredeyse her yerde benzer görüntüler vardı. Vatandaş yine tepki gösterdiler ama yine yetkililer bu alanları görmezden gelmeye devam edeceğe benziyor.

Alt yapı konusunda yapılan çalışmalar yıllar içinde yeterli kalmayınca neredeyse her yağmurda şiddetli olsun ya da olmasın benzer görüntüler yaşanıyor. Gölete dönen bazı yerler, artık kronik sorunlu noktalar haline gelmişken, bu yerlerin sayısı azalacakken ne yazıkki her geçen gün bu alanlara yenileri ekleniyor.

Dün gün boyu devam eden yağmur sonrasında da sosyal medyada tepkiler vardı. Biriken sular yayalara geçit vermezken, yollardaki durum ise uzun araç kuyruklarına neden olmanın yanında bazı sürücüler kaza tehlikesi yaşadılar.

Su biriken noktalara geçtiğimiz yıl eklenen yerlerden birisi de asfaltlaması yapılan Borsa Caddesi. Daha yakın bir zamanda yapılan yol çalışması sonrasında özellikle Borsa Caddesi ile diğer sokakların bağlantı noktalarında biriken sular sürüş güvenliğini tehlikeye düşürmeye devam ediyor. Bu yıl bu alanlara yeni yapılan ve geçtiğimiz günlerde test sürüşleri yapılan ve sık sık da daracık bir yolda hem tramvay hem araçlar nasıl ilerleyecek sorusuna muhatap olan yeni bölümdü. Bu alanda yeni yapılan çalışmada yine diğer alanlarda olduğu gibi alt yapı giderlerinin yeterince iyi yapılmadığı ve suların biriktiği görüldü.

Yıllardır tepki gelen yerlerin tespit edilmesi bu kadar zor değil aslında. Sosyal medyadan takip etmek yada Balmumu müzesinde heykellere bakım ekibi kurduğunuz gibi bu yolları zaman zaman gezip gözlemleyip raporlayacak bir ekip kurmuş olsanız çok kısa sürede çözebileceksiniz. Ancak bunları çözmemenin yanında yeni çalışmalarda da bu duruma dikkat edilmiyor olması bu gibi kronik sorunlu noktalara yenilerinin eklenmesi ile sonuçlanmaya devam ediyor.

Sosyal medyadaki tepkilerden en dikkat çekeni:

Hizmet ayağımıza geldi su sporları merkezi Odunpazarı Belediyesi 'ne ait.
Karadan gemi yürüten atalarımın göletten araba yürüten belediyelerine.

 

 

7.148 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1407
 
yukarı