Eskisi Gibi Yeşil Değil Ama.. 2 HAZİRANDA AÇILIYOR - Eskişehir Haberler

Eskisi Gibi Yeşil Değil Ama.. 2 HAZİRANDA AÇILIYOR

Anasayfa / Güncel
Eskisi Gibi Yeşil Değil Ama.. 2 HAZİRANDA AÇILIYOR

Değişim projesi ile yeşil görüntüsünün yerine kafelere bırakan Hamamyolu'ndaki kafeler açılıyor.

Odunpazarı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Park ve Meydan Düzenleme Projesi ile yeni çehresine kavuşan Hamamyolu Caddesi’nde yer alan kafeler, 2 Haziran Salı günü yeniden hizmet vermeye başlayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılan kafeler, 08.00-22.00 arası hizmet verecek.                                                                    

Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi’nde yer alan ve Eskişehirlilerin gözdesi haline gelen kafeleri, havaların soğuması ve kış sezonunun gelmesi ile kullanıma kapatmıştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılışı ertelenen Çocuk Kafe, Dondurma Büfe, Tost Büfe, Türk Kahveleri, Dünya Çayları ve Dünya Kahveleri, 2 Haziran Salı gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.

08.00-22.00 saatleri arasında hizmet verecek olan kafeler, Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından dezenfekte edildi. Detaylı bir temizlik çalışmasının da yapıldığı kafelerde masa ve sandalyeler sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilirken, yetkililer 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altı vatandaşların tedbir kararları kaldırılıncaya kadar kafelere alınmayacağına dikkat çekti. Kafelerde kullanılan bardak, kaşık vb. materyallerin geçmişte olduğu gibi özel makinelerde dezenfeksiyon içeren deterjanlar ile yıkanacağına dikkat çeken yetkililer, çalışanların ise dezenfeksiyon kurallarına uygun giyineceğini belirtti. Kafelerin gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 2 Haziran Salı Günü yeniden hizmet vermeye başlayacağını açıklayan yetkililer, ayrıca Anadolu Hastanesi ve Cumhuriyet Parkı’nda bulunan kafelerin de 2 Haziran Salı Günü hizmete açılacağını kaydetti.

4.226 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 2407
 
yukarı