Burası terk edilmiş bir kasaba değil! ESENTEPE - Eskişehir Haberler

Burası terk edilmiş bir kasaba değil! ESENTEPE

Anasayfa / Güncel
Burası terk edilmiş bir kasaba değil! ESENTEPE

Eskişehir üst yapı, alt yapı sorunları geçen yıllara rağmen bir türlü tamamlanamıyor. Özellikle sokaklardaki ve caddelerdiki üst yapı sorunları her geçen gün çözümsüzlüğe doğru gidiyor. Özellikle alt yapının sorunları nedeniyle maalesef özellikle alt belediyelerin yaptıkları yeniledikleri yollar birbir kazılıyor, aylarca yamanmadan bekletiliyor ve ardından atılan yamalar ise bu kez yoldaki düzgün yüzeye uyumlu olarak onarılmıyor.

Bazı mahallerde sık sık yaşanan alt yapı sorunları tam olarak çözülmeden yapılacak her üst yapı çalışması tekrar tekrar yenilenmek zorunda kanılıyor.

Son dönemde yaşanan salgın sürecinde bu dönemi en iyi Büyükşehir Belediyesi değerlendirdi. Bir çok ana hattakı bozuk yerler yamanırken, yıllardır sorun teşkil eden tramvay hatları ile yolların kesistiği alanlardaki bozuk yüzeylerin büyük bölümü düzeltildi. Ancak bu zamanda alt belediyeler bu tamiratlara pek zaman ayırmadıkları için ara sokaklardaki büyük sıkıntılı yerler hala olduğu gibi duruyor. Bunun yanında elbette uzun süredir görmezden gelinen bu sorunlar, günü kurtarmak için yapılan tamiratlar öyle bir kaç ayda bitirilebilecek gibi görünmüyor. Hala üst yapıdaki sorunlar kentin pek çok noktasında İLGİLENİLMEYİ ve ÇÖZÜLMEYİ bekliyor.

Ak Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu'da böyle bir yere dikkat çekti. "Burası terk edilmiş bir kasaba değil! Tepebaşı Esentepe Mahallesi.." diye başlayan paylaşımda belediyelerin "Çalışıyoruz" tabelalarının hakkını vermediğine dikkat çekerek hem Tepebaşı Belediyesi'ni hem de Büyükşehir Belediyesi'ni göreve çağırdı. 3.639 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1478
 
yukarı