13. Proje Fuarı ve Yarışması’nın Açılışı Video Konferans Sistemi Üzerinden Yapıldı - Eskişehir Haberler

13. Proje Fuarı ve Yarışması’nın Açılışı Video Konferans Sistemi Üzerinden Yapıldı

Anasayfa / Güncel
13. Proje Fuarı ve Yarışması’nın Açılışı Video Konferans Sistemi Üzerinden Yapıldı

Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencilerinin bitirme projelerini sergilemek ve onları sektör temsilcileriyle buluşturmak amacıyla bu yıl 13.sü düzenlenen “Proje Fuarı ve Yarışması 2020” programına video konferans sistemi üzerinden katıldı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen Eskişehir Sanayi Odası, ARİNKOM-Teknoloji Transfer Ofisi-TTO ve Seramik Araştırma Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen Proje Fuarı ve Yarışması’na internet üzerinden de olsa katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Çakacak,  “Bu yıl Koronavirüs tedbirleri sebebiyle sanal ortamda yapılacak proje fuarınızın ve yarışmanızın güzel sonuçları olmasını diliyorum.” dedi.

VKS üzerinden öğrencilere seslenen Vali Çakacak, bağlantı sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sevgili Gençler,

İyisiyle, kötüsüyle yıllar yılları kovaladı ve üniversitenize veda edeceğiniz vakit hayli yaklaştı. Artık mezuniyet için sayılı günleriniz var.

Hazırladığınız projelerle üniversite lisans hayatınızın finalini yapıyor, öğretiminizi başarıyla noktalamanın haklı gururunu ve tatlı hüznünü de bir arada yaşıyorsunuz.

Bundan sonra artık öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek kendi ayaklarınız üzerinde duracağınız yaşamın başka bir evresine adım atacaksınız. Bu nedenle hayata atılmanızın başlangıcı olan bu günlerin arzuladığınız yaşam için iyi bir başlangıç ve fırsat olmasını temenni ediyorum.

Başta sizleri bugüne getiren aileleriniz ve sizlerin üzerinde büyük emekleri bulunan hocalarınız olmak üzere toplum olarak sizlerden ülkemizi gelişmiş ülkeler ligine yükseltmenizi; toplumun yaşam standardını yükselterek çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanızı bekliyoruz.

Bizler, sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz, sizleri çok seviyoruz. Fakat belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz için ilk önce sizlerin kendinize inanması gerekiyor. Başarı merdiveninin ilk basamağı kişinin kendisine inanmasıdır çünkü… Kendinize inandıktan sonra devreye eğitim hayatınız boyunca biriktirdikleriniz girecek.

Ben, karşılaşacağınız tüm engelleri aldığınız eğitimler sayesinde aşabilecek bir güç ve potansiyele sahip olduğunuzu düşünüyorum. Azimle, inanç ve kararlılıkla hedeflerinize yürümek için hep cesaretli olun.  Hayalinizdeki tüm umut kapılarının açılması için disiplinli ve ilkeli çalışmayı, inançlı olmayı, dürüstlüğü, ahlâkı ve vatanseverliği kendinize taviz vermeyeceğiniz ilkeler olarak belirleyin.

Hayatın zorluklarıyla da karşılaşacaksınız elbet ama siz hiçbir zaman doğruluktan, adaletten, iyi ve güzel olandan ayrılmayın.”

Küresel salgın haline gelen Kovid-19 ile mücadele kapsamında, Türkiye’nin başta sağlık hizmetleri olmak üzere her alanda tüm dünyaya örnek olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hiç bir zorluktan yılmamaları gerektiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu bu zorlu süreçte tüm dünyanın gördüğünü ifade eden Vali Çakacak, devlet ve millet işbirliği sayesinde Türk insanının her türlü zorluğun üstesinden geleceğini kaydetti.

Vali Çakacak, sözlerine şu şekilde devam etti:     

“Dünyada olup bitenleri takip edip, bilginizi her gün artırın. Günümüzün modern toplumları, bilgiye büyük önem vermekte; bilgi toplumu olma yolunda hızla ilerlemektedirler. Sizlerin bu süreçten başarıyla çıkacağınıza ve ülkemiz adına fevkalade başarılı işlere imza atacağınıza olan inancımı ve güvenimi ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken birbirinden değerli projeler için emek harcayan gençlerimize ve bu sanal etkinliği düzenleyen tüm paydaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyor, mezuniyet sonrası tüm gençlerimize başarı dolu bir hayat diliyorum.”

13.sü bu yıl internet üzerinden düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu ve son sınıf öğrenciler adına Canan Gün katıldı.

Yarışmada Mühendislik Fakültesi’nin sekiz bölümünden öğrencilerin bitirme projeleri ile ilgili sekiz farklı oturumda jüri tarafından değerlendirmeler yapılacak.

3.863 okunma

Yorum Yap

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1677
 
yukarı