Eskişehir Merkez ve İlçelerde Cuma Namazı Kılınacak Yerler - Eskişehir Haberler

Eskişehir Merkez ve İlçelerde Cuma Namazı Kılınacak Yerler

Anasayfa / Güncel
Eskişehir Merkez ve İlçelerde Cuma Namazı Kılınacak Yerler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen Koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan tedbirler kapsamında 16 Mart 2020 tarihinden itibaren salgın/hastalık kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki tüm cami ve mescitlerde cemaatle vakit namazları ve Cuma namazlarının kılınmasına ara verilmişti.

Bilim kurulunun tavsiyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili Bakanlıkların belirlediği kriterlere göre Vali Yardımcısı İsmail SOYKAN’ın başkanlığında, bahçesinde cuma namazı kılınacak camiler ile diğer alanlar ilgili kurum temsilcilerinin katılımları ile belirlendi. İlimiz genelinde toplam ibadete açık 775 cami ve mescit bulunmaktadır. Bunun 353 cami ve mescidin bahçesinde 29 Mayıs 2020 Cuma günü Cuma namazı kılınmaya başlanacaktır. İlimiz genelinde 353 cami ve mescit bahçesi 82 diğer alan olmak üzere toplam 435 yerde Cuma namazı kılınacaktır.

 Cuma namazı kılınacak yerlerde Cuma heyetleri oluşturulmuş olup gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. İlimiz genelinde Cuma namazı kılınacak olan camilerin listesi, adresi ve yaklaşık cemaat kapasitesi bu listede belirtilmiştir.

Cuma namazı kılacak olan vatandaşlarımızdan özellikle abdestlerini evlerinde veya işyerlerinde almalarını, seccadelerini yanlarında getirmelerini, sosyal mesafeye dikkat etmelerini, maskelerini takmalarını, ezan vaktine yakın cuma namazı kılınacak olan yerlere intikal etmelerini,  musafahadan uzak durmalarını, hastalık belirtileri taşıyanların namazlarını evlerinde kılmaları önem arz etmektedir. Cuma namazı kılma lütfunu bahşettiği için Cenab-ı Allaha yeniden hamd eder, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cuma namazı kılınacak yerlerin isim listesi

 

 • 3.077 okunma

  Yorum Yap

  24 Haziran 2020 Çarşamba

  İNÖNÜ ÇEKİM ALANI OLACAK

  24 Haziran 2020 Çarşamba

  Camiler 5 vakit toplu ibadete açılıyor

  20 Mayıs 2020 Çarşamba

  KÖYE DÖNÜŞ

  16 Mayıs 2020 Cumartesi

  HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

  3 Şubat 2020 Pazartesi

  Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

  6 Ocak 2020 Pazartesi

  KUZEY VE GÜNEY…

  24 Aralık 2019 Salı

  ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

  24 Aralık 2019 Salı

  Mayamız mı ekşidi?

  3 Ağustos 2019 Cumartesi

  BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

  online ziyaretçi: 1543
   
  yukarı