Belediyeler VİRÜS Öncesine Çoktan DÖNMÜŞ - Eskişehir Haberler

Belediyeler VİRÜS Öncesine Çoktan DÖNMÜŞ

Anasayfa / Güncel
Belediyeler VİRÜS Öncesine Çoktan DÖNMÜŞ

Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de tüm alanda tedbirler alınmasına neden olan salgın hastalık ile hijyen ve temizlik konusunun önemi bir kez daha hatırlandı. Ancak mücadede maalesef yetersiz kalanlar da var. Özellikle Eskişehirde geçtiğimiz günlerde de paylaştığımıza benzer çöp görüntüleri tepkilere neden oluyor.

Salgın konusunda normal yaşama dönme konusunda adımlar atılırken Eskişehir'deki çöplerin toplanmamış görüntüsü Belediyeler Çoktan NORMAL hallerine dönmüş yorumlarına neden oldu.

Toplanmayan çöp görüntülerine dün yine 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasıyla tekrar görüntülendi. Parklarda evdeki kaldıkları günlerin acısını çıkarmak isteyen vatandaşlar gittiklerinde gördükleri çöp manzaralarına tepki gösterdiler.

Korona salgını nedeniyle bugün 12.00-18.00 saatleri arasında dışarı çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar, Eskişehir’de gönüllerinde gezip hoşça vakit geçirdi. Kentin en işlek caddelerinden olan Hatboyu Caddesi’nde yürüyüş yapan yaşlılar, biriken çöplerden yakındı. Cadde üzerinde toplanmayıp biriken çöplerin Korona sürecinde sağlık açısından tehdit oluşturduğunu anlatan günlerdir evlerinde kapalı kalan yaşlılar, dışarı çıktıklarında gördükleri manzaradan hoşnut olmadıklarını söylediler. 

Hem Odunpazarı, hem de Tepebaşı bölgesindeki benzer görüntüler hem internet medyasında hem de sosyal medyada yer alırken vatandaşlar tepki gösterdiler. Bu anlayışla bu virüs nasıl bitsin demekten kendini alamayan vatandaşlar belediyere artık normale değil yeni bir döneme girin çağrısı yaptılar.

 

2.323 okunma

Yorum Yap

24 Haziran 2020 Çarşamba

İNÖNÜ ÇEKİM ALANI OLACAK

24 Haziran 2020 Çarşamba

Camiler 5 vakit toplu ibadete açılıyor

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1321
 
yukarı