MEMUR-SEN’DEN ANLAMLI ÇAĞRI - Eskişehir Haberler

MEMUR-SEN’DEN ANLAMLI ÇAĞRI

Anasayfa / Güncel
MEMUR-SEN’DEN ANLAMLI ÇAĞRI

KAN VER, HAYAT VER, KIZILAY’A DESTEK VER.

Memur-Sen İl Temsilcisi Muammer KARAMAN; Kovid-19 Salgınıyla beraber azalan kan stoğuna dikkat çeken açıklamasında tüm üyelerini iftardan sonra kan merkezlerine giderek bağışta bulunmaları yönünde çağrı yaptı.
Karaman; 40 kişilik bir ekiple iftardan sonra Batı Anadolu Kan Merkezine gelerek bağış kampanyasını başlattıklarını, Memur-Sen’in her alanda olduğu gibi Kan Bağışı alanında da öncü olan üyelerini bu önemli katkıdan dolayı tebrik ettiğini belirtti.

Karaman sözlerine şu şekilde devam etti;

Bilindiği üzere salgınla beraber Memur-Sen verdiği desteklerle sürecin önemli bir parçası haline gelmiştir. 4 milyondan fazla nakdi bağış, Konukevinin sağlık çalışanlarına tahsis edilmesi, 50.000 koruyucu sağlık ekipmanının temini ve dağıtılması kamuoyunda bilinen ve takdir edilen katkılarımız olmuştur. Şimdi ise farklı bir konuya dikkat çekiyoruz. Bilindiği gibi salgınla sürecinde vatandaşlarımız alınan önlemlerle beraber yaşam alanlarını daralttılar. Bu seneye kadar her sene tüm okullarımızda belirli takvimler dahilinde kan bağışı kampanyaları düzenleyerek Kızılay’ımıza destek veriyorduk. Okullarımızın kapalı olması nedeniyle şu an bu kampanyalara maalesef ara verdik. Sosyal hayatta alınan bir dizi önlemle beraber bağış yapılamadığı için kan stoklarında azalma meydana geldi. Bizler de “Kan Ver, Hayat Ver, Kızılay’a Destek Ver” sloganıyla bu konuya dikkat çektik ve kampanyamızı başlattık. Tüm üyelerimizi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Kan Alma Merkezlerimiz saat 23.00’a kadar açık olduğu için üyelerimiz iftardan sonra rahatlıkla kan bağışında bulunabileceklerdir.

Muammer KARAMAN
Memur-Sen İl Temsilcisi
Eğitim-Bir-Sen 1 No.lu Şube Başkanı

2.651 okunma

Yorum Yap

24 Haziran 2020 Çarşamba

İNÖNÜ ÇEKİM ALANI OLACAK

24 Haziran 2020 Çarşamba

Camiler 5 vakit toplu ibadete açılıyor

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 965
 
yukarı