Din görevlileri milli dayanışma örneği sergiliyor - Eskişehir Haberler

Din görevlileri milli dayanışma örneği sergiliyor

Anasayfa / Güncel
Din görevlileri milli dayanışma örneği sergiliyor

Eskişehir Müftülüğü din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığınca sürdürülen; "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyası kapsamında maaşlarını ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

Koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ise "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" çağrısıyla destek verdiği Milli Dayanışma Kampanyası'na, ülke genelinde binlerce din görevlisi maaşını bağışlayarak destek oldu.

Bu kapsamda Eskişehir İl Müftülüğü ile ilçe müftülükleri bünyesinde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmak, mağdur olan vatandaşlara destek olmak ve tüm dünyada yaşanan salgın karşısında ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer almak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na, 209 bin Türk Lirası bağışta bulundu.

Milli Dayanışma Kampanyası'na Eskişehir İl ve ilçe müftülükleri olarak destek verdiklerini belirten İl Müftüsü Bekir Gerek, Diyanet Haber'e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"İl ve ilçe müftülüklerimizde görev yapan vefakâr din görevlilerimiz, koronavirüsle mücadele sürecinde bir yandan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında vatandaşlarımıza hizmet ederken öte yandan salgın dolayısıyla mağduriyet yaşayan esnafımıza, ailelerimize, işinden olan kardeşlerimize destekte bulunmak adına maaşlarını paylaşarak milli dayanışma örneği sergilediler. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası'na; 'Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' sloganıyla destek veren din görevlilerimiz, 209 bin TL bağışta bulundular. Tüm din görevlilerimize teşekkür ediyorum."Gönüllülük esasına bağlı olarak Milli Dayanışma Kampanyası'nın personel arasında üç aylık zaman dilimine yayıldığını dile getiren Müftü Gerek, kampanyaya desteğin Mayıs ve Haziran aylarında da devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Diyanet Haber
4.151 okunma

Yorum Yap

24 Haziran 2020 Çarşamba

İNÖNÜ ÇEKİM ALANI OLACAK

24 Haziran 2020 Çarşamba

Camiler 5 vakit toplu ibadete açılıyor

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1584
 
yukarı