Apartman Görevlisi Pozitif Çıkınca Bina KARANTİNAYA ALINDı - Eskişehir Haberler

Apartman Görevlisi Pozitif Çıkınca Bina KARANTİNAYA ALINDı

Anasayfa / Güncel
Apartman Görevlisi Pozitif Çıkınca Bina KARANTİNAYA ALINDı

Yenidoğan mahallesindeki apartman görevlisinin Kovid-19 testi pozitif çıkınca, iki bloktaki 119 kişi için 14 günlük evde karantina kararı alındı.

Yenidoğan Mahallesi Yunuskent Sitesinde 10 katlı bir apartmanda görevli kapıcının koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Umum Hıfzıssıhha Kurulu, hastanın evinin bulunduğu apartmanı karantinaya almaya karar verdi. Apartmandaki tüm şahıslardan kan numunesi de alındı.

İki bloğun bulunduğu giriş ve çıkışlar polis ekiplerince demir bariyerlere kapatılırken, karantinadakilerin tüm ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılanmaya başladı.

Tüm dünyayı kasıp, kavuran koronavirüsü salgın tehlikesi devam ediyor. Eskişehir’de bir apartman karantinaya alındı. Yenidoğan Mahallesi Yunuskent sitesinde 10 katlı bir apartmanda görevli kapıcının koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Umum Hıfzıssıhha Kurulu, hastanın evinin bulunduğu apartmanın karantinaya alınmasına karar verdi. Binan kapısına Odunpazarı Kaymakamlığı’nca, “Bu bina 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’nci,69’ncu, 72’nci ve 76’ncı Maddeleri gereğince izolasyona alınmıştır” yazısı asıldı. Karantinaya alınan apartman çevresine güvenlik şeridi çekildi.


İl Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, yerinde yapılan filyasyon çalışmasında testi pozitif sonuç veren Mehmet Şener isimli apartman görevlisinin yakın temasta olduğu belirlenen 119 kişinin 14 gün süre ile karantina altına alındıklarını açıkladı. Yetkililer, ayrıca 65 yaş üstü risk grubu 19 kişiden de numune alındığını belirtti. 14 günlük karantina sürecinde apartmanda bulunanların ihtiyaçları ‘Sosyal Vefa Destek’ ekiplerince sağlanacak. Aile hekimleri de apartman sakinlerinin günlük takibini yapacak.

istikbalgazetesi.com

3.234 okunma

Yorum Yap

24 Haziran 2020 Çarşamba

İNÖNÜ ÇEKİM ALANI OLACAK

24 Haziran 2020 Çarşamba

Camiler 5 vakit toplu ibadete açılıyor

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1826
 
yukarı