Eskişehir’e ek önlemler geldi - Eskişehir Haberler

Eskişehir’e ek önlemler geldi

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’e ek önlemler geldi

Eskişehir’de Valilik kararıyla salgın önlemleri artırıldı. Özellikle şehir merkezinde bulunan işlek caddeler, bariyerlerle kapatıldı. Bu caddelere 20 Yaş altı ve 65 Yaş üzeri insanlar sokulmazken, maske takmayanlar da bariyerlerden geçemedi.

Eskişehir’de koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı getirilmesine ve uzmanların “evde kal” çağrılarına rağmen bazı caddelerde insan yoğunluğu yaşanınca, valilik kararıyla önlemler artırıldı. Merkezi caddelere girişler kontrollü yapılmaya başlandı.


4 Nisan’da 118 olan vaka sayısının 240’a yükseldiği kentte, kalabalıkların oluştuğu caddelerin giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatılırken, maskesiz geçişlere de izin verilmiyor.


Yaklaşık 875 bin nüfusa sahip olan Eskişehir’de dün yaş sınırlamasına ve ‘evde kal’ çağrılarına rağmen sokaklarda yoğunluk yaşandı.


Medyada çıkan haberlerin ardından Eskişehir Valiliği, insan yoğunluğunun yaşandığı 2 Eylül, İsmet İnönü-1 ve Hamamyolu Caddeleri için önlem aldı. Valilik kararıyla polis ekipleri caddelerin giriş ve çıkışında bariyerlerle önlem aldı.


Araç trafiğine kapatılan caddelerde kimlik kontrolü ve ateş ölçümü yapılırken, maskesiz geçişlere de izin verilmiyor. Polis ekipleri gelenlere caddede ne işi olduğunu soruyor. Önlemlerin ardından caddelerde yoğunluğun azaldığı görüldü.

istikbalgazetesi.com

2.854 okunma

Yorum Yap

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

online ziyaretçi: 1450
 
yukarı