Özetle Bilgi Sahibi Olmadan FİKİR SAHİBİ OLMAYIN DENİLDİ - Eskişehir Haberler

Özetle Bilgi Sahibi Olmadan FİKİR SAHİBİ OLMAYIN DENİLDİ

Anasayfa / Güncel
Özetle Bilgi Sahibi Olmadan FİKİR SAHİBİ OLMAYIN DENİLDİ

Eskişehirde yerel basında ve sosyal medyada gündeme getirilen Kapatılan Hastaneler Açılsın haberlerine Sağlık İl Müdürdüğünden yanıt geldi.

Binalar ilgili gerekli incelemelerin yaptırıldığı ve binaların depreme dayanıksız olarak raporlandığınının hatırlatıldığı açıklamada binaların YIKIM İZİNLERİNİNİN alındığının altı çizildi.

Yapılan yazılı açıklama:

30-31 Mart 2020 Tarihlerinde Çeşitli Basın Yayın Organlarında ve Sosyal Medya Hesaplarında

Gündeme Gelen ‘Kapatılan Hastaneler Açılsın’ Haberleri İle İlgili Bilgilendirme;

Taşınan Hastanelerimiz Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2018 ) esaslarına göre deprem tahkiki yaptırılmıştır. 22.10.2019 tarihli deprem tahkik raporuna göre eski binalarımızın olası bir depremde zarar görme ihtimalinin yüksek olduğu sonucuna varılmıştır. Depreme dayanıklı olmadığı görülen ve bu doğrultuda yıkım izni alınarak yıkım işlemleri için ihale hazırlığı tamamlanan binalar, içerisinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle ihalesi yapılamamış olup beklenmektedir. .

Hastanelerimiz yeni hizmet binalarına taşındıktan sonra kullanımında bulunan biyomedikal cihazlar ile bina içerisinde bulunan ve kullanılabilir durumda olan tüm malzemeleri öncelikle Eskişehir içerisinde bulunan sağlık birimlerinin kullanımına, kalan malzemeler ise tüm Türkiye’de ki sağlık kurumlarına ihtiyaç fazlası olarak ilan edilmiş,  bunlardan biyomedikal cihazlar Bakanlığımızca tahsisi yapılan hastanelere diğerleri ise talepte bulunan birimlerimize devredilmiştir. Bu süreçte binaların yıkım kararı olduğu da gözetilerek, hastanedeki jeneratörler, ameliyathane için olmazsa olmaz olan paket hijyenik klimalar, medikal gaz sistemi, oksijen tankları, vakum pompaları, kuru hava kompresörleri, ısıtma kazanları, kesintisiz güç kaynakları ile asansörlerden durumu iyi olanlar ihtiyacı olan sağlık kurumlarına devredilmiş olup bunlar olmadan binaların hastane olarak kullanımı mümkün değildir.

 

2.821 okunma

Yorum Yap

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

online ziyaretçi: 1119
 
yukarı