Vali Özdemir Çakacak’ın “ II. İnönü Zaferi” Kutlama Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Özdemir Çakacak’ın “ II. İnönü Zaferi” Kutlama Mesajı

Anasayfa / Güncel
Vali Özdemir Çakacak’ın “ II. İnönü Zaferi” Kutlama Mesajı

Şanlı tarihi, mücadeleler ve zaferlerle dolu olan Milletimiz; kendisine topyekûn savaş açıldığı bir ortamda, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün öncülüğünde yıllar süren büyük bir Kurtuluş Savaşı başlatmış ve bu savaşı nice parlak zaferlerle nihayete erdirmiştir. Kurtuluş Savaşı’nın en mühim ve parlak sayfalarından birisi de İnönü önlerinde kazanılan II. İnönü Zaferi’dir. 

II. İnönü Zaferi’nin 99. yılını büyük bir gururla kutluyor, bu şanlı zaferi bizlere armağan eden kahraman ecdadımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Bundan tam 99 yıl önce, yani 1 Nisan 1921 günü; yurdumuzu işgale yeltenen emperyalist ve istilacı Batılı devletlerin o günkü taşeronluğunu üstlenen Yunanlılar’a, İnönü önlerinde vurulan büyük darbe ile yalnız düşman yenilmemiş Atatürk’ün ifadesi ile “milletin makûs talihi de” yenilmiştir. Çünkü, İnönü Zaferi daha büyük zaferlere kapı aralamış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden süreci hızlandırmıştır.

Ecdadımız o günün zor şartlarında, her türlü yokluğa, imkânsızlığa rağmen canları pahasına, kanları pahasına bu mukaddes vatanı düşman çizmelerinden temizlemiş ve bize yaşanası ebedî bir yurt bırakmışlardır.

Bizler o günün emperyalist devletlerinin bugün de farklı taşeronlar kullanarak içlerinde biz sızı, bir acı gibi kalan Sevr Projesi’ni uygulama isteklerinden asla vazgeçmediklerini çok iyi biliyoruz. Onlar da şunu çok iyi bilmeliler:

Türk Milleti olarak “Ya istiklâl ya ölüm!” parolasını hâlâ aklımızda tutuyor ve ülkemize, geleceğimize dört elle sarılıyoruz. Ecdadımızın bizlere emaneti olan vatan topraklarına, aynı inanç ve şuurla sahip çıkacağız ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşımak için gece gündüz demeden çalışacağız. İhtiyaç hâsıl olduğu vakit Kurtuluş Savaşı’ındaki ruha bürünerek tüm dünyanın karşısına dikilmekten de asla çekinmeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle II. İnönü Zaferi’nin 99. yılını büyük bir gurur ve onurla bir kez daha kutluyor; bu mukaddes vatan toprakları için canını, kanını esirgemeyen başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Batı Cephesi Komutanı İsmet İNÖNÜ olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize en derin saygılarımı ve minnetimi arz ederek, şükranlarımı sunuyorum.

 

2.598 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

online ziyaretçi: 757
 
yukarı