Daha Çok Sorunlu Yerler Var: TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK - Eskişehir Haberler

Daha Çok Sorunlu Yerler Var: TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK

Anasayfa / Güncel
Daha Çok Sorunlu Yerler Var: TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden yeni kavşak çalışması.. Oysa buradan çok daha acil düzenleme bekleyen yerler var.. Özellikle kent içi trafik sıkıntısından kaçanların kullandığı Kütahya yolundan Yeni Stadyuma bağlanan kavşak. Yapımı devam eden 2 şeritli ancak 3 yöne ışıklı olan kavşak, Göztepe tramvay durağı, Atatürk Lisesi önü gibi pek çok çözüm bekleyen alanda daha acil çözümler bekliyor. Bu ve diğer bir çok yetersiz kalan yerlerde ve özellikle tramvayın trafikle kesistiği noktaların bir çoğunda çalışmaların yapılmasını isteyen sürücüler de taleplerine karşılık verilmesine bekliyorlar.

TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiği rahatlatacak yeni çözümler geliştirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ertuğrulgazi Mahallesi ve Uluönder Mahalleleri arasında İstanbul Ankara Karayolu üzerinde bulunan alanda yeni kavşak çalışmaları hızla devam ediyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, çevre yolu üzerinde bulunan ve alışveriş merkezi, yurt ve otel yakınında bulunan alanda trafiği rahatlatmak için kavşak çalışması gerçekleştiriyor. Çevre yolu ile bağlantılı olacak alanda alt yapı çalışmalarını tamamlayan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ve kavşağın trafiğe açılacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yeni yol yapım çalışmalarının şehrin imar planı çerçevesinde farklı bölgelerde de devam edeceğini belirttiler.

2.197 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

online ziyaretçi: 1946
 
yukarı