FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI DENETİMLER SÜRÜYOR - Eskişehir Haberler

FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI DENETİMLER SÜRÜYOR

Anasayfa / Güncel
FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI DENETİMLER SÜRÜYOR

Türkiye'ye de sıçrayan korona virüsü öncesi 'Korona Virüs Eylem Planı' hazırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri değerlendiriyor. Bu çerçevede İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri ile Zabıta ekipleri virüs nedeniyle bazı ürünlerdeki anormal fiyat artışlarını denetliyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, İl Ticaret Müdürlüğü yetkilileri ile kent genelinde fahiş fiyat artışlarını yerinde denetliyor. Türkiye'de korona virüs saptanmasının ardından özellikle temizlik ve dezenfektan ürünleri ile kolonya, maske ve bazı gıda ürünlerinin fiyatlarındaki artış iddiaları üzerine harekete geçen ekipler, eczaneler, marketler ve medikal ürün satışı yapan dükkanlarda denetimler gerçekleştiriyor. Fatura ve etiket fiyatı kontrolü yapan ekipler, fahiş fiyat artışlarına yönelik satıcıları uyarıyor.

Vatandaşlardan anormal fiyat artışlarını ALO 175 Tüketici Danışma Hattı'na şikayet edebileceklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri "Korona virüs salgınına karşı tüm kurumlar iş birliği içerisinde hareket ederek, virüsün yayılmasını önlemeye çalışıyoruz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak da belirlediğimiz eylem planı çerçevesinde tüm ekiplerimiz özveriyle dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken bizler de İl Ticaret Müdürlüğü yetkililerimiz ile temizlik ürünleri ve temel gıda maddelerine yapıldığı iddia edilen fiyatları yerinde denetliyoruz. Vatandaşlarımız anormal fiyat artışlarını ALO 175 üzerinden Tüketici Danışma Hattı'na iletebileceği gibi internet üzerinden de şikayetlerini oluşturabiliyorlar. Halkımızın huzuru ve sağlığı için tüm personellerimiz ile 7/24 görev başındayız" diyerek vatandaşları da bireysel sorumlulukları olan hijyen kurallarına uymaları konusunda uyardı.

3.413 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

online ziyaretçi: 2098
 
yukarı