Darısı Diğer YATIRIMLARIN BAŞINA: Yeni Su Yükleme Noktası - Eskişehir Haberler

Darısı Diğer YATIRIMLARIN BAŞINA: Yeni Su Yükleme Noktası

Anasayfa / Güncel
Darısı Diğer YATIRIMLARIN BAŞINA: Yeni Su Yükleme Noktası

Eskişehir de alt yapı hizmetleri konusunda yaşanan sıkıntılar vatandaşların bu konuda yatırım beklentisini artırıyor. ESKİ tarafından oto yıkama hizmetleri vermek konusunda izin isteyen vatandaşlara verilen yanıtlara göre mevcut Atık Su arıtma tesisleri yetersiz kalıyor. Yüzde 30 kapasite fazlası su geldiği ifade edilen açıklamalar neden bu konuda gerekli yatırımların hayata geçirilmediği sorusunu akıllara getiriyor.

ESKİ tarafından 1 Ocak 2020 tarihinde uygulamaya konulan faiş rekor seviyedeki zam ile ilgili eleştiriler sırasında da gündeme getirilen Bir yıl bütçe fazlası veren ESKi'nin bu bütçe fazlasının yatırıma yöneltilmek yerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesine aktarıldığı yönünde yapılan açıklamalar da bu gerekli çalışmaların ne zaman yapılması planlandığı sorusunu akıllara getiriyor.

YENİ SU YÜKLEME NOKTASI CUMHURİYET BULVARI’NDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni Su Yükleme Noktaları’nı hizmete sunmaya devam ediyor. Son olarak Cumhuriyet Bulvarı Akoğlan Camii yanında hizmet vermeye başlayan su yükleme noktasının 30 bine yakın vatandaşa hizmet etmesi bekleniyor.

ESKİ, vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla su yükleme noktalarının sayısını arttırmaya devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda son olarak Cumhuriyet Bulvarı Akoğlan Camii yanında su yükleme noktalarının hizmet vermeye başladığını ifade eden ESKİ yetkilileri, vatandaşların 7/24 su yükleme noktalarından hizmet alabileceğini ifade ettiler. Yetkililer muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen taleplerin değerlendirilerek imkanlar doğrultusunda Su Yükleme Noktalarının sayısının ilerleyen günlerde daha da artacağını ifade ettiler.

Yeni Su Yükleme Noktalarının hizmet vermeye başlaması hakkında görüşlerini bildiren Alanönü Mahalle Muhtarı Musa Yeler “Cumhuriyet Bulvarı üzerinde hizmet vermeye başlayan sumatik yalnızca Alanönü Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizin değil birçok vatandaşımızın erişimini kolaylaştıracaktır. Önceden Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ne veya belediyeye yürümesi gereken mahallelimiz artık Cumhuriyet Bulvarı üzerinde de suyunu doldurabilecek. Ayrıca cami yanına konması özellikle yaşlı vatandaşlarımızın yararına olmuştur. Ben hem Sayın Hocamız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e hem de ESKİ yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

11.291 okunma

Yorum Yap

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

online ziyaretçi: 923
 
yukarı