Elektrik Kesintileri Vatandaşı BIKTIRDI - Eskişehir Haberler

Elektrik Kesintileri Vatandaşı BIKTIRDI

Anasayfa / Güncel
Elektrik Kesintileri Vatandaşı BIKTIRDI

Eskişehir’de sık sık yaşanan planlı ve plansız elektrik kesintileri vatandaşın tepkisine neden oluyor. Özellikle ısınma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar bu çalışmalar için kış döneminin geçmesini neden beklemiyorlar diyerek tepki gösteriyorlar.

Pek çok mahallede uzun saatlar yaşanan kesintiler nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Yaz döneminde de bakım çalışmaları için sık sık uzun süreli kesilen elektrikler için 186 üzerinden yanıt veren servis sorumluları “Kış dönemi için hazırlık çalışmaları yapıldığını. Bakımlar sayesinde sorunsuz bir kış dönemi yaşanması için bu uçun çalışmaların yapıldığını” ifade ediyorlardı. Oysa bu kış neredeyse elektrik kesintisi yaşamayan mahalle, kesintinin yaşanmadığı gün yok.

En son yaşanan kesintide sabah 09:00 saatlerinde başlayan kesintiler akşam 17:00 saatlerine kadar devam etti. Bu sırada çalışmayan ısıtma sistemi nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadılar. Özellikle küçük çocuklar ve hastaların etkilendiği bu kesintiler ne zaman sona erecek. Kesintiler nedeniyle zarara uğrayan vatandaşlar haklarını nasıl geri alacaklar.

Eskişehirliler sosyal medya üzerinde sık sık bu konuyu gündeme getirerek tepki gösteriyorlar. Eskişehirde 2020 nin en çok konuşulan konuları arasında yüksek su zammı, toplu taşımada yaşanan otobüs sıkıntları ve elektrik kesintileri ilk üç sırada yer alıyor.

Konuyla ilgili kurumların vatandaşın halini anlamak gibi bir derdi olmadığı görülürken kentin bu kurumlara söz geçirecek idarecilerinin vatandaştan yana tavır sergilemesini vatandaşlar bekliyorlar.

Sıcaklıkların genellikle 0 derecenin altında olduğu bu günlerde yaşanan enerji kesintisi bir çok vatandaşı mağdur ediyor.

2.443 okunma

Yorum Yap

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

online ziyaretçi: 2200
 
yukarı