"Köpekler kızımı neredeyse paramparça edecekti!" - Eskişehir Haberler

"Köpekler kızımı neredeyse paramparça edecekti!"

Anasayfa / Güncel
"Köpekler kızımı neredeyse paramparça edecekti!"

Eskişehir'de öteden beri başı boş köpek sorunu var. Bu sorun her zaman ciddiyetini korudu; vatandaşı öteden beri huzursuz etti, hatta kimi vatandaşı canından etti, etmeye de devam ediyor. Şimdilik Eskişehir halkının bu konuda yaşadığı sıkıntı pek umursanmıyor. Hemşehrilerimiz çocuklarının bir gün bu köpekler tarafından parçalanacağı korkusuyla sürekli bir tedirginlik halinde yaşıyorlar. Başıboş hayvanlar, daha özelinde başıboş köpekler Eskişehir'de yaşam kalitesine önemli oranda darbe vurmaya devam ediyorlar. Üzülerek söylemek gerekiyor ki kendilerinin hayatı da giderek daha kötüye gidiyor; bugünkü ortam hem insanları hem sokak hayvanlarını huzursuz ve mutsuz ediyor, yaşam kalitelerini düşürüyor.

"Köpekler saldırılarını toplu halde yapıyorlar. Benim kızımın yüzüne doğru saldırmışlar. Kendini korumak için kolları ile kafasını, yüzünü kapamış. Köpeklerden biri kolundan tutup sürükledi. Ben 4. kattan görüp bağırınca duraktaki erkekler ve küçük kızım hayvanları ayırmaya çalıştılar. Köpeklerin elinden kızımı zor aldılar. Bu olay Profesör Dr. Turkan Saylan Parkı'nda oldu, muhtarlık yanında. Ben 7 tane köpek saydım buralarda birlikte dolaşan, sürekli olarak ona buna havlayan, insanları korkutan...

Ben de hayvanları seven, yüksek tansiyon hastalığı olan bir insan olarak zarar verme potansiyeli olan hayvanların bir an önce kontrol altına alınmasını istiyorum. Aksi halde benzer olaylarda ölümden görüntü bozukluğuna sebep olacak ağır yaralanmalara kadar birçok olumsuz sonuçla karşılaşmak mukkadder olacaktır..."

 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2.599 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 786
 
yukarı