Eskişehir’deki öğretmen şiddetine Bakanlıktan soruşturma - Eskişehir Haberler

Eskişehir’deki öğretmen şiddetine Bakanlıktan soruşturma

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’deki öğretmen şiddetine Bakanlıktan soruşturma

Eskişehir’deki bir ortaokulda okuyan kaynaştırma öğrencisinin sınıfta uyuduğu gerekçesiyle koridora çıkarılan öğretmeni tarafından dövülmesinin ortaya çıkması sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Eskisehirdenhaberler.com internet sitesinin haberinden sonra ulusal medya kanallarında da yer alan şiddet olayı konusunda oluşan kamuoyu tepkisi ses getirdi.

Merak edilen ise bu süreci iyi yönetemeyenlerin de bu konuda CEZA ALIP ALMAYACAKLARI..

Zira bu konuda pek çok iddia var. Ulusal basında da yer alan bu iddilar bir de konuşulan iddialarda ekleniyor. Şikaye giden veli iddiasına göre kameradaki görüntü uzak kişiler seçilemiyor gibi bir yanıt aldığını iddia ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ilimizde başarılı okullardan birinde de yaşanan olaylar sonrası okul müdürü SÜRECİ yönetmekte yetersiz kaldığı için görevden alınmıştı.

Güneş Gazetesinde olay şu başlıkla yer buldu.

'Oğlunuz öğretmenini dövdü' diye arandı, gerçek çok farklı çıktı


Osmangazi Mahallesi’nde bulunan Orhangazi Ortaokulunda 5’inci sınıfta okuyan kaynaştırma öğrencisi Muhammed Yusuf Ş., aldığı ilaçlardan dolayı sınıfta uyuya kaldı. Öğrencinin sınıfta uyuduğunu gören öğretmen sınıfına gitmesi konusunda uyardı. Bunun üzerine özel kaynaştırma öğrencisi olan 10 yaşındaki çocuk, öğretmenine tepki gösterdi. Öğrencisi ile koridora çıkan öğretmenin ilk önce yerde olan çocuğa tekme attığı ardından ise yere vurduğu görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı. Oğlunun öğretmene saldırdığı iddiasıyla okula çağrılan anne güvenlik kameraları izledikten sonra gerçeği öğrendi. Bunun üzerine anne öğretmenden şikâyetçi oldu. Bunun yanı sıra öğretmeninde annenin şikâyetinden önce 10 yaşındaki öğrencisinin kendisine saldırdığını iddia ederek polis ekiplerini okula çağırarak şikâyetçi olduğu ileri sürüldü. Darp raporu alınan öğrenci ardından Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğüne getirildi. Burada ifadesi alınan öğrenci ardından ailesi ile evine gönderildi. Ardından konunun ortaya çıkmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Güvenlik kameraların müfettişler tarafından izlenmesinin ardından olayın aydınlatılacağı belirtildi. 

 

 

3.696 okunma

Yorum Yap

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

online ziyaretçi: 809
 
yukarı