Eskişehirliler Yeni Yılı Su Kuyruklarında Karşıladı - Eskişehir Haberler

Eskişehirliler Yeni Yılı Su Kuyruklarında Karşıladı

Anasayfa / Güncel

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ulusal basına da yansıyan şebeke suyuna yapalın rekoz yüzde 60 zam büyük ses getirdi. Sivil toplum örgütleri ve vatandaşların itirazlarına yanında zammın iptali için Huder tarafından dava da açıldı.

1 Ocak 2020 tarihinde uygulamaya başlayacak zam ile Eskişehirliler artık suyu yüzde 60 zamlı olarak kullanacaklar.  2019'un son günü suyu eski fiyattan satın alabilem için Eskişehirliler gün boyunca su dolum noktalarında uzun kuyruklar oluşturdular. Gün içinde takvimlerin değişeceği saate kadar süren kuyruklar 2019 da Eskişehirliren hafızalarında kalacak en belirgin gün olarak tarihe geçmiş oldu.

Eskişehir’de yeni yıl kutlamaları coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilirken 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan yüzde 60'lık su zammı nedeniyle birçok vatandaş su yükleme noktalarında oluşan kuyruklarda karşılamak zorunda kaldı yeni yılı. 

Eskişehirden haberler sitesinin kameralarına da yansıyan gece yarısı görüntülerinde bir grup eğlenmeye çalışırken vatandaşlar hala su doydurmak için sırada beklediler.

Birçok vatandaş eğlenerek geri sayımı yaşarken, geceye ise su yükleme noktalarında oluşan kuyruk damga vurdu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan yüzde 60’lık zammının 1 Ocak tarihinde yürürlüğe girmesi nedeniyle birçok vatandaş zamsız su fiyatından yararlanmak için zamanla yarıştı. Su yükleme noktasında uzun kuyruklar oluşurken, bir vatandaş ise geri sayım sırasında koşarak su yükleme noktasına yetişmeye çalıştı. Vatandaşlar yapılan zam dolayısıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne yoğun tepki gösterirken, zammın geri alınması için konu yargıya da taşındı. 

3.947 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 412
 
yukarı