ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ: Daha Çok İşimiz Var - Eskişehir Haberler

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ: Daha Çok İşimiz Var

Anasayfa / Güncel

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan Engelli şarj istasyonları vatandaştan tam not aldı. Ancak kentimiz de o kadar çok engel var ki ENGELLİ vatandaşlarımız için.. Engelle rampalarından, işgal altındaki kaldırımlara, uzayıp giden refüjlerdeki geçit vermeyen yollara.. Üst yapı sorunlarına kadar pek çok sorun yığın halinde vatandaşların özellikle de engelli vatandaşlarımıza sorun teşkil etmeye devam ediyor.  Bu eksiklerin giderilmesi özellikle tramvay güzergahlarındaki refüjlerde belirli aralıklarda engelli araçlarının geçebileceğini alanların bırakılması için yıllardır talepler gelse de bu düzenlemeler halen hayata geçirilmiş değil.

Büyükşehir Belediyesi’nin engel tanımayan vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği projelerden biri olan ‘Engelli Araç Şarj İstasyonları’ akülü araç kullanan vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor.  

Taşbaşı Kültür Merkezi, Otogar ve Yunus Emre Devlet Hastanesi olmak üzere 3 ayrı noktada bulunan şarj istasyonları sayesinde akülü araç kullanan vatandaşlar aküsü biterek yolda kalma sorunu yaşamıyor. Aracını şarj etmek için istasyona gelen engelliler şarj esnasında, istedikleri bir hizmet tanıtım videosunu ve şarj miktarı durum göstergesini istasyon üzerinde bulunan ekrandan izleyebildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi, istasyonların 24 saat hizmet verdiğini ifade etti.  İstasyonların -10 ve +55 dereceye kadar hava koşullarında çalışma, üç aracı aynı anda şarj edebilme, akü dolduğunda otomatik olarak şarjı kesme özelliği bulunduğunun altını çizen yetkililer, şarj istasyonları ile ilgili vatandaşlardan olumlu dönüşler aldıklarını ifade ettiler.

Sürekli akülü araç kullanan engelliler için en büyük sıkıntının aracın aküsünün bitmesi olduğunu belirten engelli vatandaşlar ise akü şarj istasyonları sayesinde bu sorunun ortadan kalktığını belirterek, engelli vatandaşlara her konuda destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

1.967 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 192
 
yukarı