Yılların Eksiği 2019’da Kapatılmaya Çalışdı.. - Eskişehir Haberler

Yılların Eksiği 2019’da Kapatılmaya Çalışdı..

Anasayfa / Güncel

Eskişehirin üst yapı sorunları konusunda uzun yıllar eksiklikler tamamlanmadı. Hala da pek çok yerde üst yapı konusundaki sorunlar devam ediyor. 2019 yılında Büyükşehir Belediyesi 70 milyon metre kare üzerinde çalışma yaptı. Ancak hala bir çok ana arterde sorunlar devam ediyor. Alt belediyelerin sorumluluk alanlarında da durum farklı değil.

Özellikle plansız çalışmalar, kurumlar arasındaki iletişim kopuklukları, alt yapı eksiklikleri nedeniyle bir ileri bir geri gidilen çalışmalar ile bir çok yolda yamalardan nasibini aldığı için düzgün bir yüzey de bulunmuyor. 2019 yılını değerlendirmesi yapan Büyükşehir belediyesi 2020 de eksikleri tamamlamaya devam edeceğini söylüyor. Ancak uzun yıllar boyunca ihmal edilen pek çok noktadaki çalışmaların öyle kısa sürede tamamlanabilecek gibi görünmüyor.

BÜYÜKŞEHİR HEM MERKEZDE HEM İLÇELERDE YOĞUN MESAİ HARCADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan şehir merkezi cadde ve bulvarlar ile kırsal ilçelerdeki alanlarda sorunsuz bir üst yapı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2019 yılı boyunca kent merkezinde 70 milyon metrekarenin üzerinde alanda asfalt kaplama çalışması gerçekleştiren ekipler, kırsalda 12 farklı ilçede gerçekleştirdiği yol, yapım, bakım ve onarım çalışmaları ile vatandaşlardan tam not aldı.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında gerçekleştirdiği üst yapı çalışmaları ile vatandaşların yüzünü güldürüyor. Sorunsuz bir üst yapı için merkez ve kırsal ilçelerde kendi asfalt üretim tesislerinde 100 bin tona yakın ürettiği sıcak asfaltı ihtiyaç duyulan alanlarda kullandı. Görev, yetki ve sorumluğunda bulunan yollarda mevsim şartlarının asfalt serimi için uygun olmasıyla birlikte başlayan yol yapım ve bakım çalışmaları, kış aylarında ise kar ve buz ile mücadele çalışmaları ile vatandaşların güvenli yollarla ulaşımını sağlamak amacıyla devam ediyor. Mahmudiye ve Han’da alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla ESKİ’nin çalıştığı alanları sıcak asfalt ile kapattıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kent merkezinde de tramvay hattı uzatma projesi kapsamında yeni yapılan tramvay yollarında asfalt çalışması gerçekleştirildiğini belirttiler. Bu dönemde tüm çalışmaların belediyenin öz kaynakları ile gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer İstasyon Caddesi, A. Hamit Dedelek Bulvarı, Ali Rıza Efendi Caddesi, Kemal Zeytinoğlu Caddesi, 2. Arabacılar Bulvarı, Basın Şehitleri Caddesi, Şahin Bulvarı gibi önemli caddelerde de asfalt yenileme ve yama çalışması gerçekleştirildiğini belirttiler.

2020 yılında da Eskişehir halkının güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirmesi için üstyapı çalışmalarının süreceğini bildiren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 15 ilçede 554 mahallede sorunsuz bir üst yapı hedeflediklerini ifade ettiler.

2.016 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 459
 
yukarı