Vali Çakacak, Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Anasayfa / Güncel
Vali Çakacak, Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Vali Özdemir Çakacak, yeni hizmet binasına taşınan Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, İl Müdürü Alper Sezer’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yeni binayı inceleyen Vali Çakacak, kurum içerisindeki birimleri gezerek, personelle sohbet etti.

Daha sonra İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşların yaptığı çalışmalar hakkında Müdür Sezer’den bilgi alan Vali Çakacak, sosyal devlet olmanın temel amaçlarından birinin de vatandaşlarımızın insanca yaşamasını sağlamak olduğunu söyledi.  Devletimiz; engelli vatandaşlarımıza, yetim ya da terk edilmiş çocuklarımıza, yaşlılarımıza, şehit yakınlarına ve gazilerimize büyük imkanlar sunduğunu dile getiren Vali Çakacak, “Herkesi eşit şartlarda değerlendirmek, devlet olarak bizim görevimizdir. “ dedi.

Aile odaklı hizmet politikaları çerçevesinde, engelli vatandaşlarımızı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı topluma kazandırmak için Aile, Çalışma Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çeşitli çalışmalar yapıldığını aktaran Vali Çakacak,  her insanın toplumla iç içe yaşamasını sağlanmak adına yapılan projelere büyük önem verdiklerini söyledi.

Konuşmasının sonunda Vali Çakacak, verdiği bilgiler için Müdür Sezer’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Çakacak’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ileten Müdür Sezer ise, kurum olarak aile, toplum ve birey refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere, bütüncül yaklaşım ve katılımcı anlayışla, adil, arz odaklı, sosyal hizmet sunmak istediklerini belirtti.

İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarda kendilerinden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Vali Çakacak’a teşekkürlerini ileten Müdür Sezer, devletimizin sunduğu sosyal yardım hizmetlerini ihtiyaç sahiplerine hızlı ve kaliteli bir şekilde sunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Ziyaretin ardından Vali Çakacak, Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasından ayrıldı.

2.894 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 1116
 
yukarı