Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği - Eskişehir Haberler

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği

Anasayfa / Güncel
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına Dair Protokol” Toplantısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın birlikte çalışması sonucunda, 75 maddeden oluşan "Kadının Güçlenmesi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi, İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol" gereği;  2019 yılında ilimizde yapılan çalışmalar değerlendirildi, 2020 yılı için yapılması gereken konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  

Söz konusu plan ve protokol çerçevesinde 81 ilde aynı anda yapılan toplantı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Aslan Avşarbey, Başsavcı Vekili Savaş Kılıç, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge,  İl Müftüsü Bekir Gerek, Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürü Nazmiye Albayrak, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Emniyet Müdürleri ve ilgililer katıldı.

Hayatın her döneminde güzellikleri ve zorlukları paylaşan kadınların onurlu bir birey, bir eş, bir anne, kardeş veya evlat olarak daima baş tacı edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Çakacak, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, günümüzde milli ve manevi değerlerimizle bağdaşmamasına rağmen ne yazık ki kadınların şiddet gördüğü vakaların yaşandığını söyledi. İnsan onurunu hiçe sayan, temel hakları ihlal eden şiddetin aslında tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu belirten Vali Çakacak,  şiddeti; fiziksel ve ruhsal bütünlüğüne zarar veren en önemli unsurlardan biri olarak değerlendirdi.

İmzalanan protokol gereği, 2019-2020 yılları için “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda ciddi bir seferberlik başlatıldığını ifade eden Vali Çakacak, ilgili kurumların en üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; eylem planının etkin bir şekilde uygulanması ve gerekli önlemlerin alınması hakkında değerlendirme yapacaklarını söyledi.   

Toplantı, ilgili kurum yetkililerinin protokol çerçevesinde yapılan çalışmalar hakkında verdiği bilgilerin ardından sona erdi.

 

2.603 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 481
 
yukarı